KP'18: Prieš viską prarandant + Sūnaus globa

Data

2018-03-21

Laikas

20:30

Trukmė

119 min.

Vieta

Didžioji salė

Aprašymas

Prieš viską prarandant
(Just Before Losing Everything)

Prancūzija, 2013, 29 min. 

Kalba: prancūzų
Subtitrai: lietuvių, anglų
Režisierius: Xavier Legrand
Scenarijaus autorius: Xavier Legrand
Aktoriai: Léa Drucker, Denis Ménochet, Anne Benoît, Miljan Châtelain, Mathilde Auneveux

Berniukas išeina į mokyklą, bet pakeliui pasislepia po tiltu. Paauglė mergina atsisveikina su draugu ir laukia autobuso stotelėje su ašaromis akyse. Moteris susodina juos abu į automobilį ir važiuoja link prekybos centro stovėjimo aikštelės. Visi jie skuba į parduotuvę. „Oskaro“ premijai nominuota drama.

---

Sūnaus globa
(Custody)

Prancūzija, 2017, 90 min. 

Kalba: prancūzų
Subtitrai: lietuvių, anglų
Režisierius: Xavier Legrand
Scenarijaus autorius: Xavier Legrand
Aktoriai: Denis Menochet, Léa Drrucker, Thomas Giora, Mathilde Auneveux, Saadia Bentaïeb, Sophie Pincemaille, Emilie Incerti-Formentini

„Režisierius teigia norėjęs kurti ne socialinę dramą, bet politinį, galbūt karinį ar net siaubo filmą. Be skambių lozungų ir fantastinių elementų jis sukūrė vieną įtaigiausių ir svarbiausių filmų pastarųjų metų kino panoramoje.“ (A. Račaitytė)

Iki širdies gelmių sukrečiančioje dramoje pasakojama iš pažiūros paprasta istorija: tėvų kova dėl nepilnamečio sūnaus globos. Miriam yra pasiruošusi padaryti bet ką, kad nei jai, nei sūnui Žiuljenui nebereikėtų susidurti su vaiko tėvu Antuanu. Vyras teisme įrodo esąs rūpestingas, be pagrindo apšmeižtas smurtavimu, todėl teismo nuosprendžiu vaiko globa atitenka abiem tėvams. Draskomas augančio tėvų konflikto Žiuljenas rizikuos savo saugumu, kad apsaugotų tai, kas likę iš šeimos. Nepastebimos kasdienės detalės ilgainiui prabyla apie užgniaužtą baimę ir giliai tūnančią grėsmę. Venecijos kino festivalyje už geriausią režisūrą apdovanotas „Sūnaus globa“ yra „Oskarui“ nominuoto režisieriaus trumpametražio „Prieš viską prarandant“ tęsinys. 

 

Cenzas N-16