Afrikos dienos

Aprašymas

2017 metų gegužės 22 - 28 dienomis minėsime tarpatutines Afrikos dienas. Šia proga kviečiame apsilankyti Afrikos dienų savaitės renginiuose. 

 

Filmai rodomi originalo kalba su lietuviškais subtitrais. 

Seansai nemokami, tačiau vietų skaičius salėje yra ribotas. 

 

Gegužės 22 d. 17:30 val. Etiopija. Turgaus ekonomika

Abebe ir Ashenafi – paprasti dešimtmečiai berniukai, kuriuos, tam kad šeimai netektų badauti, jų tėvai išsiuntė į Adis Abebą – Etiopijos sostinę – uždirbti pinigų blizginant batus. Abtu – našlaitis ir energingas berniukas, kuriam darbas – paskutinis dalykas apie kurį norėtų galvoti. Bertukan – trijų vaikų mama, siekdama uždirbti pinigų, nešiojanti sunkius krovinius. Mulugeta – išsilavinusi gidė, užimanti aukštesnę padėtį tik dėl to, jog moka anglų kalbą. Visus šiuos etiopus vienija didžiausias Afrikoje turgus – begalinis ir įvairiaspalvis Mercato. Dokumentiniame filme Turgaus ekonomika 5 darbo dienos, kurias 5 eiliniai žmonės praleidžia vienoje skurdžiausių pasaulio šalių, ir net filmavimas tampa didžiuliu iššūkiu.

Filmo autoriai – estai Kristo Elias, Mihkel Ulk ir Madis Reimund.

Filmas parengtas vykdant projektą Žinasklaida vystymuisi.

 

Gegužės 23 d.17:30 val.  Kenija. Mobiliųjų sąžinė 

Laikais, kai populiariausios programėlės mobiliuosiuose yra socialinės medijos, tokios kaip Whatsapp, Facebook, Instagram ir Snapchat, Kenija tampa vieta, kur mobilieji tikrai gali pagerinti žmonių gyvenimus. Tai vieta, kur mobiliosios aplikacijos keičia pasaulį. Ir tam net nebūtinas išmanusis telefonas!  

Filmo autoriai – estai Tiiu Laks. Märten Vaher, Meelis Kadastik.

Filmas parengtas vykdant projektą Žinasklaida vystymuisi.

 

Gegužės 27 d. 15:00 val. Kalnų dvasios  

Filmas pasakoja apie organizaciją Gorilų gydytojai, kuri rūpinasi ir teikia veterinarinę pagalbą ant išnykimo ribos atsidūrusioms goriloms Rytinėje Afrikoje.

Rytų (dar vadinamos kalnų) gorilos bene arčiausiai išnykimo esanti gorilų rūšis, kurioms didžiausią grėsmę kelia kertami miškai ir nelegali medžioklė. Paskutinės išlikusios gorilos gyvena aukštumų ugnikalniuose ir šlaituose Kongo baseine Ruandoje, Ugandoje ir Demokratinėje Kongo Respublikoje (DKR). Dauguma šių gorilų jau priprato prie turistų, kurie atvyksta iš viso pasaulio pamatyti jų laukinėja gamtoje, tačiau yra itin pažeidžiamos brakonieriavimo, ligų ir traumų.

Filme atvaizduojama gorilų gydytojų kasdienybė – pasivaikščiojimai po kalnų miškus, gorilų paieškos ir jų gydymas. Būtent jų dėka kalnų gorilos yra vienintelė didžiųjų primatų rūšis, kurių skaičius laukinėje gamtoje auga.

Filmo autoriai – latviai Kārlis Lesiņš, Lelde Prūse, Mārtiņš Jurevics, Marika Šengelija

 

Artimiausi seansai

05-23
17:30
05-27
15:00