LENKŲ KŪRĖJOS FILMO PREMJERA

Paskelbta: 2019-01-30 | Autorius: LENKIJOS INSTITUTAS VILNIUJE

LENKŲ KŪRĖJOS FILMO PREMJERA

MOTERŲ FILMŲ FESTIVALYJE ŠERŠĖLIAFAM

 

Tarptautiniame moterų filmų festivalyje „Šeršėliafam“ jau tradicija tapo lenkiški akcentai. Bendradarbiaujant su Lenkijos institutu Vilniuje, vasario 7 dieną festivalio žiūrovų laukia vis daugiau pripažinimo Lenkijoje ir už jos ribų sulaukiančios režisierės Agnieszkos Smoczyńskos filmo „Fuga“ premjera.

 

Agnieszka Smoczyńska žiūrovams pažįstama iš „Kino pavasaryje“ rodyto filmo „Šokių aikštelės dukterys“. Naujausias režisierės darbas -  tikra istorija paremtas Lenkijos, Čekijos ir Švedijos bendros gamybos  psichologinis trileris „Fuga“ (Fuga, 2018) apie atmintį praradusią ir su šeima susvetimėjusią Aliciją, nagrinėja socialinius tabu, verčiančius moterį besąlygiškai ir nekritiškai priimti visuomenės jai priskirtą motinos vaidmenį - tarytum biologinis gebėjimas turėti vaikų natūraliai lemia norą būti motina.

 

Filmas jau pelnė 10 apdovanojimų Lenkijos kino festivaliuose, tarp jų, prizą už geriausią debiutą – antrą filmą Gdynės kino festivalyje. Buvo atrinktas ir parodytas 2018 m. Kanų kino festivalio programoje Semaine de la Critique, į kurią pateko tarp 7 geriausių debiutinių arba antrų režisierių juostų iš viso pasaulio.

 

„[...]šiuo filmu norėčiau žiūrovams vieną po kitos sukelti kardinaliai skirtingas emocijas – nuo juoko

jaudulio iki gilesnės refleksijos. Norėčiau, kad kiekvienas atsakytų sau į klausimą: kas atsitiktų, jei tai nutiktų Jums? Kurlink pasuktumėte, jei galėtumėte sukurti patys save iš naujo?“ – sako filmo autorė.

 

Lietuviškoji filmo premjera vyks vasario 7 d. kino teatre „Pasaka“ Vilniuje.

 

Visi filmo seansai:

  • Vasario 7 d. 20:30 kc Pasaka Vilniuje
  • Vasario 9 d. 19:00 kc Pasaka Vilniuje
  • Vasario 10 d. 18:30 kc Pasaka Vilniuje
  • Vasario 10 d. 14:00 kc Romuva Kaune

 

Daugiau informacijos i bilietai: http://www.kinopasaka.lt/lt/filmai/fuga

Oficialus filmo „Fuga“ anonsas: https://youtu.be/96zt509LXQc

 

Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“ vyks vasario 6 – 10 d. kino teatre „Pasaka“ Vilniuje ir vasario 9 – 10 d. „Romuvoje“ Kaune.

Festivalio filmus bus galima žiūrėti ir internetu, „ŽMONĖS Cinema“ namų kino platformoje.

Lenkiškąją festivalio dalį remia Lenkijos institutas Vilniuje.

Kitos naujienos: