Įtampos kupinas trileris „Anon“ sukels moralinę dilemą: jei negalvosime apie privatumą, filmas taps nepavydėtina realybe

Paskelbta: 2018-05-02 | Autorius: Kino teatras Pasaka

Tokių kino hitų kaip „Gataka“, „Įkalinti laike“ režisierius ir „Trumano šou“ scenaristas Andrew Niccolas jau gegužės 11 dieną į kino teatrus sugrįžta su nauja utopine juosta, puikiai derinančia pramogą ir moralines dilemas. Naujausiame įtampos kupiname veiksmo trileryje „Anon“ režisierius pasakoja istoriją apie netolimą ateitį, kuomet, prisidengiant kova su nusikaltimais ir visuomenės saugumu, paprastų žmonių gyvenimas vis labiau sekamas ir kontroliuojamas.  Pagrindinius vaidmenis filme atlieka Amanda Seyfried ir Clive’as Owenas.

Juostos kūrėjai šįkart gilinasi į šiuo metu itin aktualias problemas. Kameroms sekant kiekvieną žmonių žingsnį, nusikaltimų mažėja, bet kartu su jais nebelieka ir privatumo bei anonimiškumo.

Kiekvienas bet kurio žmogaus žingsnis matomas, įrašinėjamas ir kontroliuojamas.

„Filmas išties privers susimąstyti ir parodys, kur pasaulis nusiris, jei ir toliau leisime atmestinai žvelgsime į duomenis, kuriuos patys atiduodame kitiems lengva ranka. Jau ir dabar ne tik kaimynai, bet ir visi, kas tik nori gali žinoti, kur vykstate ir ką veikiate. Aš net savo šuniui Finnui esu sukūrusi „Instagram“ paskyrą, tad mūsų gyvenimai visiems kaip ant delno. „Anon“ privers stabtelėti ir pagalvoti, ką ne taip darome“, – pasakoja A. Seyfried.

Pagrindinis juostos herojus, patyręs ir sąžiningai savo pareigas einantis policininkas Salas Frydlandas (aktorius Clive‘as Owenas) nuoširdžiai tiki taikomų priemonių reikalingumu. Tirdamas neišaiškintų nusikaltimų virtinę, vyras susiduria su neįtikėtinu ir neįmanomu dalyku: jauna moterimi (ją ir įkūnija A. Seyfried), kuri, pagal oficialius įrašus, neturėtų egzistuoti.

Apie ją nėra įrašų jokioje duomenų bazėje, mergina neturi istorijos ir netgi vardo. Naujoji pažįstama – kompiuterių specialistė, žinoma vien „Merginos“ vardu – Salą perspėja, kad jo paties gyvybei gresia pavojus. Sukrėstas policininkas ima sekti naujais pėdsakais, kurie atskleis žymiai didesnius nusikaltimus, nei tie, kuriuos jam pavesta ištirti.

Labai galimą mūsų visų ateitį vaizduojantis įtampos ir veiksmo trileris „Anon“ kinuose nuo gegužės 11 dienos.

 

Kitos naujienos: