„Žmonės“ dovanoja: tarptautinį pripažinimą pelnęs A.Matelio filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ – jau internete

Paskelbta: 2018-04-19 | Autorius: Kino teatras Pasaka

Kokybiško lietuviško kino pasiilgusių žiūrovų laukia džiugios naujienos. Tarptautinį pripažinimą ir publikos simpatijas pelniusį naujausią Arūno Matelio filmą „Nuostabieji lūzeriai. Kita planetajau galima žiūrėti internete. Žurnalo „Žmonės skaitytojai balandžio 19 d. numeryje ras specialų kodą, su kuriuo filmą galės išvysti už specialią 1,99 eur kainą.

Dokumentinis pasakojimas, praveriantis duris į prestižinių lenktynių „Giro dItaliaužkulisius, nuo šiol prieinamas adresu www.nuostabiejiluzeriai.lt.

Nuostabieji lūzeriai. Kita planetaleidžia pažvelgti į niekur nematytus prestižinių lenktynių „Giro dItaliaužkulisius po 40 metų pertraukos kino kūrėjai gavo leidimą stebėti varžybas iš vidaus. Giro dItaliaetapai užima beveik 4 tūkst. kilometrų – tokį atstumą per tris savaites įveikia nepriekaištingą valią ir fizinę formą demonstruojantys sportininkai. Filmas atskleidžia tai, ko neįmanoma išvysti sekant lenktynes per televiziją.

Filme Nuostabieji lūzeriai. Kita planetadėmesys nukreipiamas į nematomus varžybų herojus – „gregorius. Jie profesionalūs dviratininkai, aukojantys asmeninį rezultatą dėl komandos lyderio sėkmės. Kaip ir visi geriausi dokumentiniai filmai apie sportą, Nuostabieji lūzeriaiatskleidžia kur kas daugiau nei šios sporto šakos subtilybes. Filmas skirtas ne tik dviračių mėgėjams. Jame kalbama apie universalias žmogiškas tiesas ir vertybes, tokias kaip pasiaukojimas, garbė, lojalumas, bendruomeniškumo dvasia.


Nuostabiųjų lūzerių“ pasaulinė premjera įvyko Varšuvos kino festivalyje, kuriame filmas pripažintas geriausiu dokumentiniu darbu, vėliau rodytas Listapadfestivalyje Minske, kur pelnė žiūroviškiausio ir geriausio dokumentinio filmo apdovanojimus. Triesto kino festivalyje Italijoje Nuostabieji lūzeriaitaip pat pripažinti geriausiu dokumentiniu filmu, įtraukti į Dublino tarptautinio kino festivali ADIFF konkursinę programą. Filmas parodytas ir tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje Zagreb Dox, kuriame buvo atrinktas į programą kartu su Sandanso, Venecijos, Berlyno festivalio prizininkais ir laimėtojais.

 

Kitos naujienos: