Rusijoje uždraustą filmą „Pavlenskis: apnuogintas gyvenimas“ galės išvysti visi Lietuvos gyventojai

Paskelbta: 2018-03-07 | Autorius: Kino teatras Pasaka

Kovo 7 d. kino teatre „Pasaka“ įvyks filmo „Pavlenskis: apnuogintas gyvenimas“ (Pavlensky: Life Naked, 2016) premjera. Tą pačią dieną filmas startuos ir namų kino teatre epasaka.lt, suteikiančiame galimybę legaliai žiūrėti naujausius filmus visiems internetu besinaudojantiems  Lietuvos gyventojams.

Filmo centre – menininkas ir aktyvistas Piotras Pavlenskis, savo veikla siekiantis paskatinti socialinius pokyčius Rusijoje. Šalyje stiprėjant totalitariniam valdymui, Pavlenskis bebaimiais pasirodymais veikia tarsi visuomenės sąžinė, meta iššūkį valdžiai, uždega diskusijas ir įkvepia reformoms. 

P.Pavlenskis – radikalus menininkas, protesto priemone pasirenkantis savo paties kūną. Lūžio taškas jo meninėje savimonėje įvyko 2012 m. prasidėjus  merginų grupės „Pussy Riot“ teismui, prikausčiusiam viso pasaulio dėmesį. Protestuodamas prieš „Pussy Riot“ narių įkalinimą prie Kazanės soboro menininkas užsisiuvo burną.

Šį radikalų aktą sekė kiti – kritikuodamas Rusijos teisinę sistemą prie Sankt Peterburgo įstatymų leidžiamosios asamblėjos pastato Pavlenskis nuogas atsigulė įsisupęs į spygliuotos vielos ritinį, Raudonojoje aikštėje vinimi prisikalė sėklides prie grindinio, sėdėdamas ant teismo psichiatrijos centro tvoros nusipjovė dešiniosios ausies spenelį – atkreipdamas dėmesį į praktiką politinius disidentus skelbti psichiškai nesveikais.

Tiesa, ne kartą sulaikytas ir priverstinai psichiatrų vertintas menininkas pats niekada nebuvo pripažintas psichiškai nesveiku. Tačiau iškilus kaltinimams seksualiniu smurtu Pavlenskis su šeima paliko Rusiją. Menininkui suteiktas politinis prieglobstis Prancūzijoje. Anarchistinių pažiūrų kūrėjas nenurimo ir čia – Bastilijos aikštėje, Paryžiuje, jis padegė Prancūzijos banko biuro duris, savo veiksmą argumentuodamas tuo, jog „bankininkai yra naujieji monarchai“. P.Pavlenskio kritikos strėlės nukreiptos ne tik į Rusijos, bet į visą individo laisvę varžantį valdžios aparatą.

Filme „Pavlenskis: apnuogintas gyvenimas“ žiūrovai galės iš arčiau pažinti prieštaringai vertinamą menininką, suvokti jo veikimo logiką. Žiūrovų laukia ir galimybė pamatyti kaip radikalios pažiūros atsispindi su žmona ir kūrybine partnere Oksana Šalygina du vaikus auginančio P.Pavlenskio kasdieniame gyvenime. Apie Rusijos menininką filmą sukūrusi režisierės Darija Chrenova atkreipė dėmesį, jog Rusijos kino teatruose filmas nebus rodomas, tačiau tiki, jog interneto ir socialinių tinklų laikais darbas vienu ar kitu būdu pasieks tuos, kurie jį norės pamatyti.

Filmą „Pavlenskis: apnuogintas gyvenimas“ galima išvysti Vilniuje kino teatre „Pasaka“, Kauno „Romuvos“ kino salėje ir internetu epasaka.lt.

Kitos naujienos: