Studentiškas kinas kviečia kurti!

Paskelbta: 2018-03-28 | Autorius: Studentų kino festivalis „STOP“

Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto studentų atstovybės SHM nariai pavasarį sutiks įkvėpdami žmones kūrybiškumu, originalių idėjų atskleidimu ir skatinimu jas išreikšti filmų kūrimu. Todėl studentų trumpametražių filmų festivalis „STOP“ grįžta! „STOP“ - tai KTU fakultetinės studentų atstovybės SHM organizuojamas trumpametražių filmų festivalis. Sukurtas dar 2007 metais šis renginys nepraranda savo jaunatviško braižo ir organizatorių užsidegimo ieškant užslėptų jaunų žmonių talentų. Šio festivalio tikslas - skatinti studentus kurti ir išreikšti save - tai unikali galimybė atrasti save užburiančioje kino industrijoje tiek profesionaliems kūrėjams, tiek norintiems išbandyti save bei pristatyti savo jaunatviškas idėjas. Šis tarptautinio festivalio vardą pelnęs renginys noriai priima ir užsienio kūrėjų darbus. Kiekvienas sukurtas darbas perteikia vis kitokią paslėptą žinutę, kuri žiūrovus priverčia susimąstyti, pažvelgti į dalykus, problemas iš kitos perspektyvos.

Kiekvienais metais studentai stebina vis profesionalesniais sukurtais filmais ir savo beribiu kūrybiškumu. Vien dėl to fantazijai STOP'o nėra! Juk ne veltui sakoma, kad jauni žmonės trykšta entuziazmu ir noru parodyti savo talentą bei tuo, kas juos labiausiai veža. Kurti galima įvairaus žanro filmus, nuo sugraudinančių, tikrais ar išgalvotais atsitikimais įvykių, iki neleidžiančių nustoti šypsotis komedijų, nuo kūno kalba pasakojamų istorijų iki mėgstamiausių memų. Tai jūsų pasirinkimas – svarbiausia degti noru realizuoti tai, kas kvepia tikrumu ir originalumu.

Praeitais metais festivalyje dalyvavo daugybė talentingų ir įdomias asmenybes turinčių studentų, kurie parodė, kas iš tiesų yra tikras talentas. Iš visų rodytų filmų buvo išrinkti trys, labiausiai išsiskyrę darbai: geriausias festivalio filmas: MAESTRO - autorius Domas Gudaitis, publikos numylėtinis filmas: LIETAUS SEZONAS - autorius Žygimantas Kordušas ir geriausias užsienio filmas: GENTLE MOMENTS - autorė Sabrine Mertens. Tai filmai, kurie netik pasižymėjo profesionalumu, bet ir savotiškumu.

Festivalyje darbus vertino, komentavo, kritikavo bei patarimų nestokojo filmų vertinimo komisija, kurią sudarė: Audrius Bružas, Mantvidas Žalėnas, Dinas Marcinkevičius ir Mindaugas Papinigis. Šie kompetentingi, talento nestokojantys žmonės dalinosi savo žiniomis, įžvalgomis ir idėjomis, kurios studentams padės tolimesniuose darbuose. Filmo režisieriui Emiliui Vėlyviui buvo užduotas, mūsų manymu, vienas iš svarbiausių ir aktualiausių klausimų apie tai, ką jis galėtų patarti jaunam žmogui, norinčiam pradėti kurti kiną. E. Vėlyvio atsakymas buvo paprastas ir aiškus: „Reikia save regėti kino industrijoje. Taip pat, reikia bandyti, stengtis, dalyvauti, bendradarbiauti su kino žmonėmis ir tada papulsite į aikštelę. Turite išmokti bendrauti su žmonėmis ir prisiminti, kad be šeimos ir draugų nieko nepasieksite“. Režisierius, kalbėdamas apie kino industriją ir savo kūrybą, pasakė žodžius, kurie turėtų pasiekti kiekvieną kūrėją: „Jei orientuojiesi į pinigus – nieko nepasieksi. Pradžiai padaryk gerą filmą, kuris paliestų žmogų ir tik tada uždirbinėk pinigus“.

Viso festivalio metu publika bei komisija stebėjo studentų sukurtus darbus ir geriausių filmų kūrėjų darbai buvo apdovanoti organizatorių ir rėmėjų įsteigtais prizais. Tai tik viena iš priežasčių, kodėl verta dalyvauti šiame festivalyje, svarbiausia, kad visi turime galimybę išreikšti save, pasisemti įkvėpimo, naujų minčių bei įkvėpti kurti kitus. Juk kurti tai reiškia gyventi, o įkvėpti filmo kvapo visi galėsime gegužės 17 dieną!

Kitos naujienos: