Žavingosios „Amelijos iš Monmartro“ Audrey Tautou karjera nulemta atsitiktinumų

Paskelbta: 2018-12-14 | Autorius: GPĮ

Visame pasaulyje puikiai žinoma ir mylima prancūzų aktorė Audrey Tautou sceną įsimylėjo jau ankstyvoje paauglystėje, o po milžiniškos filmo „Amelija iš Monmartro“ sėkmės, vos sulaukusi 25-erių, tapo tikra pasauline žvaigžde. Tačiau nedaug trūko, kad merginos karjera būtų susiklosčiusi visiškai kitaip. Svaiginantį A. Tautou profesinį skrydį iš esmės lėmė du atsitiktinumai.

Jau rašydamas scenarijų būsimai naujai savo juostai apie paprastą, žavią, geraširdę ir šiek tiek naivią merginą iš Monmartro, prancūzų režisierius Jean‘as-Pierre‘as Jeunet žinojo, kad pagrindiniam vaidmeniui kvies britų aktorę Emily Watson („Prieš bangas“, „Andželos pelenai“, „Gosfordo parkas“). Tačiau paskutiniu momentu, spaudžiama kitų įsipareigojimų, E. Watson vaidmens atsisakė. Netrukus po to vieną vakarą važiuodamas namo, režisierius pastebėjo didžiulį plakatą, reklamuojantį filmą „‘Veneros‘ grožio salonas“. Plakate buvo trys moterys, tačiau J. P. Jeunet dėmesį patraukė vidurinioji: šelmiškai iš šonų supintos dvi kasytės, ryžtingai sukryžiuotos rankos ir veriantis juodų akių žvilgsnis. Režisierius suprato, kad rado savo Ameliją.

 

Įdomu tai, kad ir „‘Veneros‘ grožio salone“ A. Tautou nusifilmavo tik per atsitiktinumą. Tiksliau – dėl geros filmo režisierės Tonie Marshall širdies. Mat Audrey stipriai pavėlavo į filmo aktorių atranką. Kūrybinei grupei jau beveik pakuojantis daiktus, pro duris su trenksmu įgriuvo įraudusi, susitaršiusi, uždususi ir atsiprašinėjanti mergina. Režisierės sprendimas pasilikti šiek tiek ilgiau ir leisti įgriuvėlei pasirodyti buvo lemtingas: už vaidmenį „‘Veneros‘ grožio salone“ A. Tautou buvo apdovanota prestižiniu Prancūzijos kino apdovanojimu Cezariu „Metų aktorės-naujokės“ kategorijoje.

 

Žavingoji „Amelija iš Monmartro“ Audrey Tautou sugrįžta naujoje prancūziškoje komedijoje „Per tave vienos bėdos“. Tarnybos metu žuvus neginčijamam Marselio policijos pajėgų didvyriui kapitonui Santi, jo našlė, policijos inspektorė Ivona sužino šokiruojančią tiesą apie kruopščiai slėptą savo vyro pusę. Pasirodo, Santi buvo korumpuotas ir kerštingas pareigūnas į kalėjimą įkišęs ne vieną nekaltą žmogų. Atsipeikėjusi po šoko, Ivona nusprendžia atitaisyti bent vieną skriaudą ir padėti vėl sulipdyti gyvenimą aštuonerius metus nekaltai atsėdėjusiam Antuanui. Jos pastangos į Antuano gyvenimą atneša daugybę linksmų nesusipratimų, komiškų situacijų ir smagaus chaoso.

 

Smagi prancūziška komedija „Per tave vienos bėdos“ Lietuvoje pradedama rodyti gruodžio 14 dieną.

 

Bilietai: http://bit.ly/PERTAVEBEDOS

Kitos naujienos: