Penktadienį Lietuvoje – „Oskaru“ nominuotos „Nemeilės“ premjera

Paskelbta: 2018-01-26 | Autorius: kino teatras Pasaka

Nuo penktadienio Lietuvos kino teatruose pasirodo Andrejaus Zviagincevo filmas „Nemeilė“. Šis filmas, kaip ir Rubeno Ostlundo „Kvadratas“, pretenduoja į „Oskaro“ apdovanojimą geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje.

„Andrejaus Zviagincevo filmai rūstūs, negailestingi, tačiau gilūs ir išmintingi. Tuo jis yra unikalus ir dėl to laukiamas visur, kur rodomas rimtas, gilus ir subtilus kinas. Paskutinis jo darbas „Nemeilė“ Kanuose pelnė žiuri apdovanojimą, o dabar varžosi dėl „Oskaro“ statulėlės. Nors juostoje pasakojama istorija yra labai paprasta ir lokali, ji pateikia labai platų nemeilės horizontą – nuo vyro ir moters, tėvų ir vaikų, motinos ir dukters santykių iki visuomenės susvetimėjimo, tolerancijos tokiems nežmoniškiems santykiams“, – pranešime žiniasklaidai cituojama „Scanoramos“ įkūrėja ir meno vadovė dr. Gražina Arlickaitė.

Borisas ir Ženia – jauna pora skyrybų įkarštyje. Ženia laisvalaikį leidžia su nauju vyru, pasiturinčiu verslininku. Borisas taip pat turi kitą moterį, besilaukiančią jo vaiko. Vienintelis abu vienijantis dalykas – bendras butas, dėl kurio pardavimo jie nuolat pykstasi. Tiesa, dar yra 12-metis sūnus Alioša. Netyčia išgirdęs, kad jį planuojama atiduoti į vaikų namus, kitą dieną berniukas dingsta. Tai negailestingas trileris, kur visuomenės egzistencinės krizės analizė susipina su šiuolaikinės Rusijos kritika.

„Žmonės dažnai sako: „dabar viskas bus kitaip“, „nebekartosiu tų pačių klaidų“, „viską pradėsiu iš naujo“. Tokios mintys aplanko, kai žmogus dėl patiriamos sumaišties ir nelaimingo gyvenimo kaltina kitus. Tačiau vienintelis dalykas, kurį iš tikrųjų gali pakeisti, esi tu pats. Tik tuomet kartu su tavimi pradės keistis ir aplinka. Deja, dažniausiai tik pati didžiausia netektis gali priversti žmones tai suvokti“, – teigia filmo režisierius A.Zviagincevas. Sausio 30-ąją kino teatre „Pasaka“ vyks specialus „Nemeilės“ seansas – prieš filmą planuojama diskusija, kurioje bus kalbama ne tik apie kiną, bet ir apie filme negailestingai piešiamą nemeilės paveikslą – apie nemeilę šeimoje ir visuomenėje, toksiškų santykių pasekmes.

Šis renginys – tai praėjusiame festivalyje sėkmingai startavusio „Kino klubo“ tęsinys. Diskusijoje dalyvaus Gražina Arlickaitė, menininkė Nomeda Marčėnaitė, aktorė Nijolė Oželytė ir kiti. Daugiau informacijos apie renginį čia. „Nemeilė“ nuo sausio 26-osios bus rodoma Vilniaus kino teatre „Pasaka“. 

 

Kitos naujienos: