„Kino tūzai. Vaizduotės žaidimas prasideda”, skelbia 17-asis Lenkų kino festivalis Lietuvoje.

Paskelbta: 2017-09-28 | Autorius: Kino Pasaka

Spalio 5-15 dienomis penkiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Mažeikiuose ir pirmą kartą Nemenčinėje vyks Lenkijos instituto Vilniuje rengiamas Lenkų kino festivalis.

Žiūrovų laukia net 21 filmas! Šių metų festivalio leitmotyvas – „kino tūzai“. Žiūrėdami lenkų filmus, dažnai žavimės meistriška aktorių vaidyba, puikia scenografija, nuostabia muzika, stipriu scenarijumi ar režisieriaus darbu. Susipažįstame su daugiau ar mažiau žinomų personažų, tarp kurių pasitaiko tikrų herojų, istorijomis. Lenkų kine netrūksta meistrų – tikrų KINO TŪZŲ, gebančių įaudrinti viso pasaulio žiūrovų vaizduotę. Tai liudija ir tarptautiniuose festivaliuose lenkų kino kūrėjų skinami laurai.

17-asis Lenkų kino festivalis – tai 10 dienų išskirtinio kino, kuriame apstu kino tūzų – geriausių lenkų režisierių, scenaristų, aktorių ir jų sukurtų filmų. Juliusz Machulski, Karolina Gruszka, Bartłomiej Topa, Janusz Gajos, - tai tik kelios pavardės iš šių metų kino festivalio pagrindinės programos. Specialioji programa šiemet skirta Danutai Szaflarskai, savo ilgametę karjerą pradėjusiai čia, Vilniuje. Tuo tarpu rengiantis minėti 100-ąsios Lenkijos Nepriklausomybės atgavimo metines, Lenkijos institutas primins neeilinę asmenybę - bene garsiausią tarpukario lenkų kino ir kabareto žvaigždę Eugeniuszą Bodo. Ekranuose išvysime ir Marią Skłodowską-Curie – šiemet minime 150-ąsias jos gimimo metines, taip pat lenkų animacijos legendas – Reksą bei Lioleką ir Boleką iš Bielsko-Białos animacinių filmų studijos, šiais metais švenčiančios 60-metį, ir net... Vincentą van Gogą!

Specialiai pristatyti Danutai Szaflarskai skirtos programos filmą „Kitas pasaulis” į festivalį atvyks režisierė Dorota Kędzierzawska ir operatorius Artur Reinhart.

ATIDARYMAS

Iškilmingas 17-ojo Lenkų kino festivalio atidarymas vyks 2017 m. spalio 5 d. 18:30 kino teatre Multikino Vilniuje. Festivalį atidarys intriguojantis filmas „Jūsų Vincentas”. Tai pirmas pasaulyje pilno metro tapytas animacinis filmas. Kiekvienas iš 65 000 filmo kadrų buvo nutapytas vieno iš 125 profesionalių dailininkų. Taip iš Vincento van Gogo paveikslų pažystamas pasaulis atgijo ekrane. Filme atskleidžiamos paslaptingos menininko mirties aplinkybės. Ar jis iš tiesų nusižudė? Kas nutiko per 6 savaites nuo van Gogo laiško, kuriame jis rašė besijaučiąs puikiai ir esąs visiškai ramus? Sukurti scenarijų įkvėpė tapytojo laiškai, o pasakojimo ašimi tapo pokalbiai su daugiau nei šimto menininko paveikslų veikėjais. Filmas pristatomas bendradarbiaujant su Vilniaus kino festivaliu „Kino pavasaris“.

Pagrindinėje programoje žiūrovų lauks 10 naujausių ir verčiausių dėmesio lenkų filmų, tarp jų, Lenkijoje 2016 m. lankomumo rekordus gerinęs Marios Sadowskos „Meilės menas“, didysis kino meistro Juliuszo Machulskio sugrįžimas - „Volta” bei kritikų ir žiūrovų įvertinti filmai „Aš žudikas“, „Dievo tarnai“, „Konvojus“, „Marija Kiuri“, „Pasaulio laimė“, „Silpnoji lytis“, „Teisuolis“ bei „Bodo“.

Festivalyje jau tradicija tapo programa vaikams bei jaunimui. Šiais metais Bielsko-Białos animacijos studijai švenčiant savo veiklos 60-metį, priminsime lenkų animacijos klasiką. Mažųjų lauks susitikimas su Lioleku ir Boleku, Reksu, Žąsyte Balbinka ir kitais personažais. Vyresnius žiūrovus pakviesime į įtempto siužeto fantasy filmą „Už mėlynų durų“.

Šių metų festivalio specialioji programa skirta metų pradžioje mus palikusiai Danutai Szaflarskai – lenkų kino ir teatro legendai, aktorės karjerą pradėjusiai Vilniaus Pohulankos teatre. Spalio 6-10 d. „Skalvijos“ kino centre priminsime, o galbūt supažindinsime su geriausiais ir žinomiausiais jos vaidmenimis filmuose „Uždraustos dainos“, „Laikas mirti“ ir kt. Filmą apie Danutą Szaflarską pristatys jo kūrėjai: režisierė Dorota Kędzierzawska ir operatorius Artur Reinhart. Specialiosios programos filmus anonsuos LRT žurnalistas Tadeusz Tomaszewski.

17-ąjį Lenkų kino festivalį globoja Polski Instytut Sztuki Filmowej (Lenkų kino meno institutas). Pagrindinis rėmėjas - Orlen Lietuva ir Stop Cafe . Rėmėjas – Lenkijos avialinijos LOT.

Festivalio partneriai: reklamos agentūra AllCaps, Filmoteka Narodowa-Instytut Audiowizualny (Nacionalinė filmoteka – Audiovizualinis institutas), Clear Channel Lietuva.

Žiniasklaidos partneriai: LRT, 15min.lt, IQ, IQ Life, radijo stotis Znad Wilii, interneto portalas zw.lt, L24.lt, Wilnoteka.lt, Bernardinai.lt, Kinas, Lietuvos žinios, lzinios.lt.

Festivalio filmai bus rodomi: Multikino, Kino teatras Paska, Kino Skalvija, Kauno kino centras Romuva, Klaipėdos Kultūros fabrike, Mažeikių kultūros centre, Nemenčinės daugiafunkciniame kultūros centre.

Visa 17-ojo Lenkų kino festivalio programa: http://www.lenkukinas.lt.

Informacija apie specialiuosius seansus:

Filmas „Jūsų Vincentas“ bus rodomas Kino festivalio atidaryme 2017 m. spalio 5 d. 18:30 kino centre MULTIKINO. Įėjimas su kvietimais. Kvietimų bus galima laimėti radijo stoties Znad Wilii konkurse ir paskyroje: facebook.com/Lenkijosinstitutas.

Specialusis filmo „Bodo“ seansas ir Festivalio Vilniuje uždarymas vyks 2017 m. spalio 12 d. 18:30 kine Pasaka Vilniuje. Įėjimas su kvietimais arba bilietais (parduodami kino teatro kasoje ir Tiketa.lt). Peržiūra vyks rengiantis minėti 100-ąsios Lenkijos Nepriklausomybės atgavimo metines.

 

 

Kitos naujienos: