„Kine po žvaigždėmis“ – profesionalaus šykštuolio taupumo pamokos filme „Gobšius!”

Paskelbta: 2017-08-22 | Autorius: Kino Pasaka

Taupuolis, šykštuolis, „skrudžas“, gobšius! Kad ir kaip pavadinsime jį, sutikę iš karto žinome, su kuo turime reikalų. Nėra nuolaidos, kuria jis nepasinaudos, nėra nepatogumo, kurio jis nebus pasirengęs iškęsti dėl keleto sutaupytų centų. Gyvenime sutikti perdėtai taupūs žmonės gali šiek tiek erzinti, tačiau atsidūrę kino ekrane šie spalvingi personažai garantuoja virtinę komiškų situacijų. Būtent toks cahrizmatiškai šykštus veikėjas rugpjūčio 24 d. visus „Kino po žvaigždėmis“ žiūrovus pakvies į taupymo pamokas prancūziškos komedijos „Gobšius!” (Radin! 2016 m.) premjeroje.

Fransua Gotjė (akt. Dany Boon) – talentingas smuikininkas. Tačiau keturiasdešimtmetį perkopęs vyriškis turi vieną didžiulę ydą. Jis yra užkietėjęs gobšuolis. Kiekvienas sutaupytas centas jam kelia adrenaliną, tuo tarpu išleisti pinigai verčia panikuoti ir dar labiau „pasispausti“. Taupymas – didžiausias Fransua gyvenimo malonumas. Pasibaigęs maisto produkto galiojimas jam nenumuša apetito, o ginčai su kasininke dėl blogai apskaičiuotos nuolaidos – nesugadina nuotaikos (priešingai nei ilgiausioje eilėje už jo stovintiems pirkėjams). Dviejų minučių duše daugiau nei gana, kaip ir iš gatvės krentančio apšvietimo – įjungta šviesa namuose – tikras pinigų švaistymas!

Filmo „Gobšius!“ anonsas:

Tačiau įprasta gobšuolio rutina pamažu ima griūti netikėtai pasirodžius ligšiol nepažinotai paauglei dukrai Laurai (akt. Noémie Schmidt) bei užsimezgus romantiškiems santykiams su naująja orkestro violončelininke Valeri (akt. Laurence Arné). Netrukus Fransua teks apsispręsti, kas svarbiau – apvali suma banko sąskaitoje ar santykiai su artimiausiais jo gyvenimo žmonėmis.

„Gobšius!“ – tiek subtilus ir provokuojantis, kiek ir žada jo pavadinimas, įskaitant ir šauktuką“ – rašo „The Hollywood Reporter“. Vienu lankomiausių praėjusių metų filmų Prancūzijoje tapęs pasakojimas pateikia šmaikščią šiuolaikišką nuo Moljero laikų prancūziškoje dramaturgijoje populiaraus gobšuolio personažo versiją ir primena, kad tikrųjų vertybių – pagarbos, meilės ir šeimos už pinigus nenusipirksi.

„Kino po žvaigždėmis“ projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

 

Kitos naujienos: