Elektroninės muzikos trupinamas filmas „Geras laikas“ į ekranus grąžina sunkiai atpažįstamą R. Pattinsoną

Paskelbta: 2017-08-22 | Autorius: Kino Pasaka

Nepamirštama patirtis. Grynas kino malonumas. Stiliaus viršūnė. Triumfas. Tokiais epitetais kritikai apipylė filmą „Geras laikas“ su Robertu Pattinsonu ir, panašu, nežada sustoti. Didieji kino festivaliai jau dabar laukia eilėje, kad galėtų filmą įtraukti į programas, o žiūrovai, kuriems nusišypsojo laimė, jį jau vadina šių dienų kriminalinio žanro klasika. Pirmieji Lietuvoje filmą galės pamatyti „Kino po žvaigždėmis“ žiūrovai šį antradienį, rugpjūčio 22 d., o kiti – jau labai greitai, nuo rugsėjo 15 d. 

Vieno iš laukiamiausių metų filmų kaltininkai – nepriklausomo JAV kino viltimi tituluojami niujorkiečiai broliai Joshua ir Benas Safdie, kurie prieš aštuonerius metus su filmu „Parneški rozmarinų“ lankėsi ir Lietuvoje.

Kas galėjo pagalvoti, kad vos po kelių metų amerikiečiai jau drebins Kanų kino festivalio konkursinę parogramą ir išvažiuos su apdovanojimu už geriausią garso takelį, kurį sukūrė elektroninės muzikos gerbėjams puikiai žinomas atlikėjas Oneohtrix Point Never.

Nuo pirmos minutės dėmesį kaustantis „Geras laikas“ pasakoja apie Konį (sunkiai atpažįstamas Robertas Pattinsonas) ir raidos sutrikimą turintį jo brolį Niką (vienas iš režisierių Benas Safdie), kurių banko apiplėšimo planas pakrypsta nesėkmingai.

Jie priversti sprukti nuo policijos, tačiau Nikas pakliūva pareigūnams į rankas ir yra uždaromas į kalėjimą. Konis padarys viską, kad brolį išlaisvintų. Taip prasideda beprotiška ir desperatiška vaikino odisėja per naktinį nemiegantį Niujorką.

Kol kas geriausias R. Pattinsono vaidmuo

Atrodytų, „Gero laiko“ siužetas matytas šimte kitų veiksmo filmų, tačiau tik iš pirmo žvilgsnio. Režisieriai jį taip genialiai prisodrina dinamikos, adrenalino, neono ir aštrių elektronikos garsų, kurie, rodos, tuoj susprogdins ausų būgnelius, kad nelieka abejonės – tai visiškai kitoks kriminalinis filmas.

„Kiekviena sekundė filme svarbi. Esam tiesiog apsėsti personažų, kurie gyvena šią akimirką. Toks ir filmas: jis tave priverčia gyventi čia ir dabar“, – sako J. Safdie, o brolis Benas priduria: „To, kas vyksta ekrane, neįmanoma paaiškinti vienu sakiniu“.

Vienas iš daugelio „Gero laiko“ netikėtumų – amerikiečių aktoriaus R. Pattinsono transformacija. Bulvarinės spaudos numylėtinis filme tapo piktu, nevaldomu ir neatpažįstamu vaikinu iš gatvės, nuo kurio, kaip rašo kritikai, sunku atplėšti akis. 

Patys režisieriai teigia, kad tai, ką aktorius išdarinėja filme, gali būti palyginta su legendiniais aktoriais Robertu De Niro filme „Taksistas“ ir Al Pacino filme „Šuniška popietė“.

„Kol kas geriausias R. Pattinsono vaidmuo jo karjeroje“, – drąsiai tvirtina kino apžvalgininkas Jake’as Coyle iš „Associated Press“.

Išankstinis filmo „Geras laikas“ seansas vyks „Kine po žvaigždėmis“ Valdovų rūmų kieme rugpjūčio 22 d. (antradienį), 21.30 val., o į didžiuosius Lietuvos ekranus filmas atkeliaus jau rugsėjo 15 d.

 

Filmo „Geras laikas“ anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=upsR80YmwWc

Kitos naujienos: