Filmo „Naktiniai gyvuliai“ režisierius T.Fordas: gyvenu pasaulyje, kuriame daug absurdiškų turtingų žmonių

Paskelbta: 2017-06-29 | Autorius: Kino Pasaka

2009 metais režisieriaus vaidmenyje debiutavęs mados dizaineris Tomas Fordas kiną šiandien vadina mylimiausiu savo darbu. „Naktiniai gyvuliai“ („Nocturnal Animals“, 2016) – antrasis jo režisuotas filmas, 2016 m. Venecijos kino festivalyje laimėjęs „Didįjį žiuri prizą“. Filme be daugelio kitų temų paliečiamas ir šiuolaikinis materializmas, itin aktualus ir paties režisieriaus asmeniniame gyvenime. Liepos 1 d. „Kino po žvaigždėmis“ žiūrovai turės progą išvysti šį filmą po atviru dangumi, Valdovų rūmų kieme.

„Naktiniai gyvuliai“ – giliai asmeniškas T. Fordo filmas. Pats scenarijų jam parašęs režisierius daug idėjų sėmėsi iš savo patirčių. Pagrindinė filmo herojė – turtinga galerijos savininkė Suzana (akt. Amy Adams) gyvena iš pirmo žvilgsnio nepriekaištingą gyvenimą, tačiau viduje ji sumišusi ne tik dėl asmeninių gyvenimo sprendimų, tačiau ir dėl ją supančios meno aplinkos, kuri kuo toliau, tuo labiau atrodo be galo paviršutiniška. Anot T. Fordo, Suzana ir jos gyvenimas didžiąja dalimi atspindi jį bei jo aplinką.

„Kaip ir Suzana, aš gyvenu pasaulyje, kuriame daug absurdiškų turtingų žmonių, o mane supanti kultūra – tuščia ir nieko verta,“ – interviu teigė T. Fordas. „Man gyvenime pasisekė patirti, ką reiškia materializmas, kuris, pasak šiuolaikinės vartojimo kultūros, turėtų mus padaryti laimingais. Nesakau, kad aš nesimėgauju matydamas, liesdamas ir galėdamas įsigyti gražius daiktus. Aš dėl to jaučiuosi gerai, tačiau prieš kokius septynerius ar aštuonerius metus supratau, jog gyvenime ne materialūs dalykai yra svarbiausi,“ – kalbėjo kūrėjas.

Filme paliečiamas ir kitas modernaus vartojimo ramstis – žinomumas „Mes visi pardavinėjame savo nuotraukas, aš taip pat tą darau. Mano atvaizdą galima rasti reklamose, plakatuose, kurie yra vieši. Tačiau, manau, kuo garsesnis tampi, tuo sąmoningesnis daraisi. Skirtumas tarp to, kokį tave žmonės mato ir koks tu esi iš tikrųjų, didėja augant tavo žinomumui,“ – atviravo režisierius.

Fordas viešo dėmesio objektu yra jau daugiau negu 30 metų. Per tą laiką išgyvenęs ne vieną asmeninę ir kūrybinę krizę, prieglobstį jis rado ne tik ilgamečio mylimojo, žurnalisto Ričardo Buckley užuovėjoje, bet ir kine. Kritikuojantis mados pasaulį, kuris padarė jį turtingu, kiną režisierius vadina didžiuoju savo gyvenimo džiaugsmu.

„Save pavadinčiau komerciniu mados dizaineriu, tačiau kuomet kalba pakrypsta apie kiną, esu tikras romantikas. Tu gali žiūrėti 1930-ųjų metų filmą ir verkti drauge su tais herojais, kuriuos vaidinę aktoriai ir visi, dirbę prie to filmo, jau mirę. Tačiau jausmai ir emocijos – amžini. Kinas yra amžinas,“ – mintimis dalinosi T. Fordas.

Projektą „Kinas po žvaigždėmis“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Filmo „Naktiniai gyvuliai“ anonsas: 

 

 

Kitos naujienos: