„Kine po žvaigždėmis“– įkvepianti kūrybiškumo ir gyvenimo džiaugsmo pamoka filme „Modė“

Paskelbta: 2017-06-28 | Autorius: Kino Pasaka

Birželio 30 d. „Kine po žvaigždėmis“ rodomas biografiniais motyvais paremtas pasakojimas „Modė“ (Maudie, 2016) primins, kad menas nėra išrinktųjų privilegija ir niekada nevėlu atrasti kūrybos teikiamą džiaugsmą. Filmo, pasakojančio mylimiausia Kanados dailininke vadinamos Maud Lewis (1903-1970) gyvenimo istoriją, seansą pristato Kanados ambasada, Kanados konfederacijos susikūrimo 150-mečio paminėjimo proga.

Mažutės ir trapios Naujojoje Škotijoje gyvenusios Modės kūnas buvo sužalotas jaunatvinio reumatoidinio artrito, tačiau liga nepajėgė užgesinti jos optimizmo ir gebėjimo džiaugtis, kad ir mažais gyvenimo malonumais. Žvelgdamas į spalvingus Modės paveikslus niekada neįtartum, koks sudėtingas buvo šios išskirtinės asmenybės gyvenimas.

Siekdama išsilaisvinti iš globėjiškos ir jos gebėjimą pasirūpinti savimi stipriai nuvertinančios šeimos priežiūros trisdešimtmetė Modė (akt. Sally Hawkins) nutaria susirasti darbą. Trapią, bet ryžtingai nusiteikusią moterį pasamdo ekscentriškas miestelio viengungis Everetas Lewisas (akt. Ethan Hawke). Kaip namų tvarkytoja mažyčiame namelyje (kuriame telpa tik viena lova) įsikūrusi Modė netrukus tampa atšiauraus bambeklio žmona, o su gimstančia meile pradeda skleistis ir Modės talentas.

Filmo anonsas: 

Taip ant namelio sienų pražysta šviesių spalvų gėlės, mirga arklių, paukščių, elnių, kačių figūros. Modė piešė ant visų įmanomų paviršių – sienų, durų, net viryklės! Neturėdama jokio formalaus išsilavinimo Modė po truputį pelnė pripažinimą. Kadaise po dvidešimt penkis centus ranka pieštus atvirukus pardavinėjusios Modės paveikslai dabar aukcionuose įkainojami 45 tūkst. dolerių.

„Modė“ – gražus ir jaudinantis pasakojimas apie fizinę negalią įveikiančią aistrą kurti. Nepaisydama judesius ribojančios ligos, skepticizmo ir brandaus amžiaus Modė nepailsdama ėmė į rankas teptuką ir piešė ryškius, primityvių formų, liaudiškų motyvų paveikslus, vietoje pilkos kasdienybės atverdama pasaulį, kupiną saulės šviesos, beribio mėlyno dangaus ir neišsemiamo gamtos grožio.

Projektą „Kinas po žvaigždėmis“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

 

Kitos naujienos: