Prancūzų kino numylėtinis Jean Dujardin

Paskelbta: 2016-06-21 | Autorius: Kino pasaka

Filmo „Prancūziška porelė“ pagrindinio vaidmens aktorius ir komikas Jean Dujardin savo atėjimu į pasaulio kino ekranus grąžino tokį chrestomatinio vyro-lyderio žavesį, kad nuostabu, kaip jis anksčiau nenusprendė tapti aktoriumi. Jean Dujardin Edmond, toks jo pilnas vardas, gimė 1972 m. birželio 19 d. Prancūzijoje Rueil -Malmaison, priemiestyje Paryžiaus vakaruose, Versalio pašonėje. Baigęs vidurinę mokyklą, Dujardin dirbo savo šeimos statybų bendrovėje, o šou verslu susidomėjo tik vėliau, tarnaujant privalomoje karinėje tarnyboje. 24-erių jis pradėjo rašyti ir atlikti pasirodymus stand-up komedijos žanre baruose Paryžiuje. Jis nesimokė koledže ir neturėjo jokio formalaus aktorinio išsilavinimo. Vėliau prasitarė manąs, kad jo kaip aktoriaus karjeros startas buvo visiškai atsitiktinis. 1999 metais Dujardin pradėjo filmuotis prancūzų televizijos seriale „Vaikinas, mergina“ („Un gars, une fille“), kuris buvo sukamas iki 2003 m. Aktorius taip visiems patiko, kad netrukus buvo pasiūlyti ir pirmieji garsūs jo kino vaidmenys. 2005 m. Dujardin gavo pagrindinę rolę populiariame komiškame filme „Brisas iš Nicos“ („Brice de Nice“), apie banglentininką, besilinksminantį prancūzų Rivjeroje ir laukiantį tobulos bangos, po kurio aktorius tapo žvaigžde. Paskui jis vaidino rasistą ir seksistą slaptąjį agentą komedijoje „OSS 117 : Kairas, šnipų lizdas“ („OSS 117 : Cairo, Nest of Spies“), už kurį gavo „Auksinę žvaigždę“ ir buvo nominuotas kaip geriausias aktorius Cesar nacionaliniuose Prancūzijos apdovanojimuose.

 

Pirmasis Dujardin‘o dramatiškas – tėvo ir policininko – vaidmuo buvo 2007 m. filme „Kontrapklausa“ („Contre – Enquête“). Po filmo-tęsinio "OSS 117 : Lost in Rio“ ir keleto kitų ryškesnių vaidmenų, kaip apsukrusis Kešas filme „Ca$h“, Laimingasis Lukas to paties pavadinimo filme („Lucky Luke“), reklamų kūrėjas Oktavas Parango filme „99 frankai“, 2011 m. Dujardin suvaidino pagrindinį vaidmenį nebyliojo kino filme „Artistas“ („The Artist“) – prancūzų romantinėje komedijoje, kurioje veiksmas vyksta Holivude tarp 1927 ir 1932-ųjų. Tiek filmas, tiek pats aktorius buvo visų plačiai įvertinti su ovacijomis; filmas nominuotas dešimčiai Oskarų ir laimėjo penkis, tame tarpe už geriausią filmą. Dujardin kaip geriausias aktorius laimėjo Auksinį gaublį, Aktorių gildijos apdovanojimą, BAFTA apdovanojimą ir Oskarą. Savo kalboje, atsiimdamas pastarąjį apdovanojimą, Dujardin visus apipylė padėkos žodžiais, juokaudamas pasakė, kad myli Ameriką ir, cituodamas savo herojų, nusikeikė prancūziškai. Vėliau atsiprašė už išsprūdusią frazę, o prancūzų televizija šią kalbą transliavo pakartotinai daug kartų...

Po „Artisto“, Jean Dujardin kaip režisierius, prodiuseris, scenaristas ir aktorius dalyvavo kuriant 2012 m. filmą „Žaidėjai“ („Les Infidèles“) ir priėmė pasiūlymą atlikti antro plano vaidmenis Martino Scorsese filme „Volstryto vilkas“ ("The Wall Street Wolf") bei George Clooney režisuotame „Brangenybių medžiotojai“ („The Monuments Men“).

 

Prancūzų kino ekranų numylėtinis gyvena Paryžiuje su žmona ir vaikais. Amerikiečių žurnalistui paklausus, ar jis nenorėtų persikelti į Holivudą, Dujardin atsakė: "Aš esu per daug paryžietis. Ir manau, kad prancūzai būtų pikti, jei juos palikčiau. Aš tikiuosi, kad jie būtų pikti."

 

„Prancūziška porelė“ – filmas, kuriame Jean Dujardin vaidina visiškai neįtikėtiną herojų, kino teatruose nuo birželio 24 d.

 

Kitos naujienos: