Kino mylėtojams skirtas konkursas „European Film Challenge“ tęsiasi

Paskelbta: 2016-11-18 | Autorius: Kino Pasaka

Raudoni kilimai, fotoaparatų blykstės, garsiausios pasaulio kino žvaigždės, į kurias netyčia galite atsitrenkti bet kurią minutę, o svarbiausia – šimtai filmų, kuriuos žiūrėti yra vienintelė jūsų užduotis. Kino festivaliai... Atpažinote savo svajonę? Konkursas „European Film Challenge“ vienam kino mylėtojui dovanosiantis kelionę į vieną didžiausių kino renginių Europoje – Berlyno kino festivalį, tęsiasi.

Projekte kasdien vis daugėja dalyvių – iš Lietuvos jų virš 220. Tačiau jei tikrai mėgstate europietišką kiną, laimėti nėra sunku. Jau įteiktas Europos Sąjungos programos „Kūrybiška Europa“ įsteigtas tarpinis apdovanojimas „MEDIA25“, skirtas daugiausiai filmų nuo spalio 4 iki spalio 31 dienos peržiūrėjusiam dalyviui. Prizą pelnė Gabrielė Vaičiūnaitė. Ji peržiūrėjo būtent 10 europietiškų filmų ir pasidalino jais savo „Facebook“ paskyroje.

Vaičiūnaitė važiuos į Europos „Oskarais“ vadinamus Europos kino apdovanojimus, kurių ceremonija vyks Vroclave. Laimėtoja teigia žiūrinti gėdingai didelį kiekį filmų, todėl apsispręsti dalyvauti konkurse nebuvo sunku. Ji džiaugiasi galimybe nukeliauti į šią Europos kino šventę: „Kino industrijoje sukuosi beveik dešimtmetį, tad pamatyti ceremonijos virtuvę, išvysti europietiškuosius kino grandus bus nekasdieniška ir įdomu, tiek iš profesinės pusės, tiek kaip paprastai kino žiūrovei.“

Vienintelis dalykas, kurį jums reikia padaryti – tai registruotis konkurso svetainėje, žiūrėti europietiškus filmus, nufotografuoti, kaip tai darote, ir nuotraukomis bei savo įspūdžiais dalintis asmeninėse socialinių tinklų paskyrose su žyme #europeanfilmchallenge. Iki galo apmokėtą kelionę į Berlyno kino festivalį gali laimėti kiekvienas dalyvaujantis konkurse ir legaliai pažiūrėjęs bent 10 europietiškų filmų.

Pagrindinis prizas teks tam, kas „uždirbs” daugiausia projekto taisyklėse aprašytų iššūkio taškų. Dalyvaujantys kino iššūkyje gali tikslingai rinkti daugiau taškų, žiūrėdami filmus iš mažesnių šalių ar debiutuojančių režisierių darbus, dokumentinį kiną ar pasirinkdami kuo įvairesnes peržiūrų vietas bei platformas.

Projekto įgyvendinimui Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje skirta ES programos „Kūrybiška Europa“ MEDIA schemos „Auditorijos plėtra“ dalinė finansinė parama.

„European Film Challenge“ konkursas vyksta iki gruodžio 15 d. Registracija ir daugiau informacijos www.europeanfilmchallenge.eu.

Kitos naujienos: