Atskleista festivalio „Šeršėliafam“ programa

Paskelbta: 2016-11-15 | Autorius: Kino Pasaka

Šiemet 10-ajame Tarptautiniame moterų filmų festivalyje „Šeršėliafam“ žiūrovų lauks net 25 moterų ir apie moteris sukurti filmai. Festivalis vyks lapkričio 25 d. – gruodžio 4 d. Viniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Gargžduose.

Pagrindinėje programoje – moterų režisierių darbai iš viso pasaulio, tarp kurių ir sukrečianti pagal tikrą istoriją sukurta žymiosios režiesierės Anne Fontaine juosta „Nekaltosios“ (Les innocentes, 2016) bei visiškai šviežia, dešimtmečius trunkančių sudėtingų santykių, istorija norvegų filme „Tikras grožis“ (Alt det vakre, 2016).

Filmo „Tikras grožis“ anonsas: 

Tarp pagrindinės programos filmų ir du solidūs debiutai – estų režisierės Triin Ruumet pasakojimas apie laukinius 90-uosius filme „Sumaišties dienos“ (Päevad, mis ajasid segadusse, 2016) ir subtili beduinų šeimos drama iš Izraelio Elite Zexer juostoje „Smėlio audra“ (Sufat Chol, 2016).

Filmo „Smėlio audra“ anosas: 

Tradiciškai festivalyje daug naujienų iš Prancūzijos – dviejų merginų meilės istorija Catherine Corsini filme „Vasara“ (La belle saison, 2015), romantinė režisierės Brigitte SY drama „Astragalas“ (L'Astragale, 2015) ir šmaikšti komedija „Lovoje su Viktorija“ (Victoria, 2016), kurioje meilės ieškančios advokatės vaidmenį įkūnija žavioji Virginie Efira. 

Filmo „Astragalas“ anonsas: 

Retrospektyvinėje programoje „Charlotte Gainsbourg veidai“ festivalis kviečia iš naujo atrasti charizmatiškąją Charlotte Gainsbourg. Aktorės gebėjimą įsijausti į bet kokį vaidmenį atskleis žiūrovų pamilti filmai „Samba“, „Melancholija“, „Tėve mūsų, kuris esi medyje“, „Mergaitė su katinu“ ir, žinoma, skandalingoji Lars von Trier „Nimfomanė“.

Naujos dokumentinių filmų programos „Moters sveikata“ filmai kvies atsigręžti ne tik į fizinę, bet ir į psichologinę moters būseną. „Keistas romanas su ego“ (A Strange Love Affair with Ego, 2015) ragins diskutuoti apie narciziškumo (ne)naudą, „Kalės dukra“ (Bat Zona, 2015) leis iš arčiau pažvelgti į sudėtingus, smurtu, prostitucija ir narkotikais paženklintus, Tel Avivo moterų gyvenimus, o filme „Kalifornija“ (In California, 2015) režisierius Charles Redon įsileis į manijomis paženklintus savo ir jo merginos santykius.

Meno, politikos ir pasipriešinimo temas nagrinės programa „Menas kaip protestas“. Joje dokumentinis filmas „Revoliucijos muziejus“ (Muzej Revolucija, 2016) nukels į Kijevo gatves, kurios po Maidano virto tikra karo relikvijų paroda, o juosta „Pussy Riot: pasirodymas ir bausmė“ (Vystuplenie i nakazanie, 2016) papasakos skandalingosios merginų grupės istoriją.

Festivalio programoje ypatingą vietą užima specialieji seansai. 200 metų skaičiuojanti aistringojo flamenko istorija nuguls filmo „Sakromontė: genties išminčiai“ (Sacromonte, los sabios de la tribu, 2014) kadruose. Dokumentinis pasakojimas „Hana: neapsakoma budizmo kelionė“ (Hannah: Buddhism's Untold Journey, 2014) pristatys įkvepiančią istoriją apie Kopenhagos hipės Hanos Nydal, atnešusios budizmą į Vakarus, gyvenimą. O norvegiška „Vaikyste“ tituluojamas režisierės Aslaug Holm dokumentinis filmas „Broliai“ (Brødre, 2015) ne tik papasakos apie kine dirbančią mamą, bet ir taps subtiliu bandymu išsaugoti dviejų kūrėjos sūnų vaikystę ir paauglystę, per aštuonerius metus užfiksuotą kino kamera. 

Filmo „Broliai“ anonsas: 

Be įprastinių kino seansų festivalio metu antrą kartą įvyks konferencija „Ieškokite moters. Įkvėpimai“. Jos metu savo istorijomis dalinsis įkvepiančios moterys ir ne mažiau žavintys vyrai: kulinarijos knygų autorė Nida Degutienė , režisierius Vytenis Pauliukaitis, menininkė Jolita Vaitkutė ir kiti. Konferencija vyks lapkričio 25 d. kino teatre „Pasaka“. Pranešimus bus taip pat galima tiesiogiai stebėti portale www.15min.lt

Visi festivalio filmai ir renginiai www.serseliafam.lt ir www.kinopasaka.lt Išankstinius bilietus platina „Tiketa“.

Festivalio anonsas: 

Kitos naujienos: