Kelionę po Europos kino festivalius tęsiantis lietuviškas filmas ,,Amžinai kartu” pristato plakatą be galvos

Paskelbta: 2016-11-10 | Autorius: Kino Pasaka

Naujausias jaunosios lietuvių kino kartos režisierės Linos Lužytės vaidybinis filmas „Amžinai kartu“ tęsia kelionę po tarptautinius festivalius, o sausio 13 d. sugrįžta į gimtosios šalies kino teatrus.

Pasaulinę premjerą sutikęs A klasės festivalyje Čekijos Karlovi Varų mieste, filmas tęsia turą po Europą. Spalio mėnesį debiutinis vaidybinis Linos Lužytės darbas buvo pristatytas Liuksemburge vykstančiame ,,CinEast” festivalyje, kasmet rodančiame įdomiausius tų metų filmus iš Rytų Europos. O lapkričio mėnesį filmas iškeliauja į Turino tarptautinių filmų festivalį Italijoje. Tai antras pagal svarbą Italijos kino festivalis, pristatantis geriausių šių metų filmų programą, dalį kurios sudaro tame pačiame mieste vykstančių vienų svarbiausių kino profesionalams skirtų kursų „Torino Film Lab“ metu išvystyti projektai. ,,Amžinai kartu” buvo vienas šių prestižinių kursų dalyvių 2012 metais ir šiais metais su džiaugsmu grįžta pristatyti pasiektų rezultatų.

Filmą Turine pristatanti režisierė, be kitų būtiniausių raudonojo kilimo atributų vežasi ir šiandien Lietuvos auditorijai pristatomą filmo plakatą, kurį vienas iš pagrindinių filmo aktorių - Dainius Gavenonis - apibūdina kaip „indėnišką“. „Kodėl indėniškas? Taigi paėmė mane ir nuskalpavo,“ – šypsodamasis komentavo aktorius.

,,Tai, kad ši nuotrauka taps plakato pagrindu buvo aišku dar filmavimo metu. Juk tai tobula tobulos šeimos nuotrauka. Kodėl ji be vienos galvos - klausimas, kurio atsakymą galima sužinoti tik pažiūrėjus filmą,” – kviesdama nepraleisti Lietuvos kino teatruose sausio 13 dieną pasirodysiančio filmo, mintimis dalinosi filmo prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė.

Filmas „Amžinai kartu“ pasakoja vienos šeimos istoriją. Žmona (akt. Gabija Jaraminaitė) – tobulą šeimą kurianti moteris. Vyras (akt. Dainius Gavenonis) – nepriklausomas kaskadininkas, žmonos nenorui vis sugrįžtantis į mylimą filmavimo aikštelę. Ir jų dukra (akt. Eila Grybinaitė), neapsikentusi gražių vakarienių ir amžino nesusikalbėjimo, vieną dieną pabėga ir praneša policijai, kad ji neturi tėvų. Bet moteris nepasiduoda – jos scenarijuje nelaimingų žmonių negali būti.

Filme taip pat vaidina Giedrius Savickas, Rasa Samuolytė, Arūnas Sakalauskas ir kiti. Filmo kostiumus kūrė garsus Lietuvos stilistas Kęstas Rimdžius, filmavo – pasaulinio garso kino operatorius Olegas Mutu.

Filmo gamybą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras.

Filmo anonsas:

Daugiau informacijos rasite ČIA

Kitos naujienos: