Romo Zabarausko filmas „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ pelnė apdovanojimą Niujorke

Paskelbta: 2016-10-10 | Autorius: Kino Pasaka

Praėjusį penktadienį Niujorke pirmą sykį pristatytas kino kūrėjo Romo Zabarausko filmas „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ sulaukė pripažinimo – pelnė antrąją vietą Bušviko kino festivalio ilgo metražo vaidybinių filmų konkurse. Lietuvio kūrinys nusileido tik vokiečių režisieriaus Moritz Rechenberg filmui „Aš esu gangsteris“, pasakojusiam realistinę istoriją apie Los Andželo gaujų kasdienybę.

Devintą sykį organizuojamas Bušviko kino festivalis šiemet kvietė į 27 filmų peržiūras, o taip pat skirtingas dirbtuves, diskusijas, vakarėlius ir kitus renginius. Šių metų festivalis bendradarbiavo su Tribekos kino institutu. Ilgo metražo vaidybinių filmų vertinimo komisiją sudarė prodiuseris Adam Neuhaus, aktorius Marc John Jefferies, bei režisierė ir prodiuserė Mollye Asher, kurios naujausias filmas „Brolių išmokytos dainos“ sulaukė sėkmės Kanų ir Sandenso kino festivaliuose.

Pasaulinėje „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ premjeroje apsilankė ir lietuvių kino menininkas Jonas Mekas. „Žiūrėdamas šį filmą esi nuolat įspėjamas, kodėl jis yra kuriamas. Tau nuolat primenama, kad tam yra priežastis. Jis brechtiškai nurodo į save, ir dėl šios priežasties pasiekia tiek savo politinius, tiek kinematografinius tikslus“, – po seanso vykusioje diskusijoje teigė legendinė kino pasaulio asmenybė.

Jono Meko komentaras po filmo premjeros: http://bit.ly/2dNsZ6Z

Jau kitą savaitgalį Romo Zabarausko filmo premjera įvyks ir Europoje – ją Vokietijos Kelno ir Dortmundo miestuose rengia „Homochrom“ LGBT+ filmų festivalis. Spalio 15 dieną Kelne filmą pristatys pats režisierius Romas Zabarauskas, o spalio 23 dieną filmo peržiūra įvyks Dortmunde.

Filmo anonsas: 

Lietuvos kino teatrus „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ pasieks nuo lapkričio 18 dienos. Šis filmas pasakoja apie patį Romą Zabarauską (Denisas Kolomyckis). Režisierius kartu su savo meksikiečiu vaikinu Carlos (Adrian Escobar) padeda gerai draugei, aktorei Indrei (Irina Lavrinovič) pabėgti iš Lietuvos po to, kai ji nužudo savo motiną ir pavagia jos pinigus. Epizodinius vaidmenis filme sukūrė garsūs Lietuvos dainininkai Justė Arlauskaitė-Jazzu ir Vaidas Baumila.

 

Kitos naujienos: