TŪKSTANTĮ KARTŲ LABANAKT (TŪKSTANTĮ KARTŲ LABANAKT)

Žanras: Drama, Karinis | Trukmė: 117 min. | Cenzas: N13 | 2013 | Šalys: Airija, Norvegija, Švedija | Subtitrai Lietuvių
Groti

Originalo kalbos

Anglų, Norvegų

Režisieriai

Erik Poppe

Aprašymas

Šiemet Berlyno kino festivalio konkurso žiuri vadovauja viena žymiausių Europos ir pasaulio aktorių Juliette Binoche – „Oskaro“, dviejų EFA apdovanojimų, „Cezario“, BAFTA ir Berlinalės „Sidabrinio lokio“ laureatė. Tai puiki proga prisiminti „Scanoramoje“ rodytą Eriko Poppes filmą „Tūkstantį kartų labanakt“, kur aktorės herojė kalbėjo apie nenugalimą ryžtą skelbti tiesą.

Berlinalės laureatus aptars ir filmą pristatys SCANORAMOS programų koordinatorius Dmitrij Gluščevskij.

Apie filmą:

Rebeka yra viena geriausių karo fotografių pasaulyje. Jos profesija vieniša ir mirtinai pavojinga. Moteris keliauja į karščiausius pasaulio taškus, kad parodytų nepagražintą tiesą. Tačiau namuose jos laukia šeima: vyras ir dvi dukterys. Jaunėlė vaikiškai džiaugiasi kiekvienąkart, kai mama parveža lauktuvių, o vyresnioji vaizduojasi motiną mirusią – geriau susitaikyti su tokia tragedija, nei visą laiką gyventi laukimu. Kai Rebeka vos nežūsta nuo Afganistano savižudės bombos, jos vyrui trūksta kantrybė. Rebeka privalo priimti sunkiausią sprendimą – pasirinkti tarp šeimos ir pašaukimo.

„Pernelyg dažnai pagrindinė herojė, dirbanti – kaip ir aš – spaudos fotografe tolimose karo zonose, yra priversta tarti vaikams „labanakt“ telefonu ar „Skype“. Tave lydi nuolatinė baimė, kad kiekvienas atsisveikinimas gali būti paskutinis“, – sako režisierius Erikas Poppe‘as.