Revoliucijos netransliuos televizija (The Revolution Won't Be Televised)

Žanras: Dokumentika | Trukmė: 110 min. | Cenzas: N13 | 2016 | Šalys: Senegalas | Subtitrai Lietuvių
Groti

Originalo kalbos

Prancūzų, Volofų

Režisieriai

Rama Thiaw

Aprašymas

Revoliucijos netransliuos televizija (Revolution Won’t Be Televised) – KONKURSINĖ PROGRAMA

Kaip atsiranda revoliucijos? Senyvo amžiaus vyras, brutaliai ir negailestingai besilaikantis prezidento kėdės – toks paveiklas prieš akis iškyla daugelyje Afrikos šalių, taip pat ir Senegale. Kai 2011 m. prezidentas iki gyvos galvos Abdoulaye Wade’as dar kartą kandidatavo į prezidento postą, milijonai senegaliečių išėjo į gatves kovoti už demokratiją. Taip pasielgė ir trys reperiai draugai – Thiat, Kilifeu ir Gadiaga – išvedę į gatves pilietinį judėjimą „Y’en a Marre“ („Mums atsibodo“). Režisierė Rama Thiaw pateikia intymų šių trijų bičiulių paveikslą. Tačiau kamera subtiliai suteikia erdvės jų aplinkai, palieka vietos kontekstui, kuriame atsiveria keblūs konfliktai: tarp muzikos ir politikos, gatvės ir valstybės. Ši afrikietiška miesto istorija žvelgia dar giliau ir stengiasi suprasti, ar įmanoma toliau siekti asmeninių kūrybinių svajonių, kai esi padaręs ryškų įspaudą šalies politinėje istorijoje?

Apie režisierę:

Rama Thiaw Gimė 1978 m. Mauritanijoje. Ji studijavo tarptautinę ekonomiką ir kiną Paryžiuje. Rama Thiaw dirba scenariste, režisiere ir prodiusere Senegalo kino gamybos kompanijoje Boul Fallé Images.

Filmografija: „Boul Fallé, Imtynių kelias“ (Boul Fallé, la Voie de la lutte, 2009), „Revoliucijos netransliuos televizija“ (Revolution won’t be Televised, 2016).