Salos ir banginiai (The Islands and the Whales)

Žanras: Dokumentika | Trukmė: 83 min. | Cenzas: N13 | 2016 | Šalys: Danija, JAV, Jungtinė Karalystė | Subtitrai Lietuvių
Groti

Originalo kalbos

Anglų, Danų, Farerų

Režisieriai

Mike Day

Aprašymas

Salos ir banginiai – SPECIALIEJI SEANSAI 

Šimtmečius pagrindiniu Farerų salų gyventojų maisto šaltiniu buvo sumedžiotų paukščių ir banginių mėsa. Tačiau prekybos centrų ir maisto produktų įvairovės laikais ši brutali, tačiau vietos bendruomenę burianti tradicija prarado savo pirminę prasmę. Tarptautinės organizacijos ir pasaulio bendruomenė smerkia žiaurią tradiciją, nes vietos jūrinių paukščių populiacija yra ant išnykimo ribos, o banginių mėsa yra užteršta gyvsidabriu ir toksinėmis medžiagomis. Daugiau kaip trisdešimt metų salų gyventojus tyręs toksikologas Dr. Palas Weihe’as konstatuoja, kad tolesnis banginių mėsos naudojimas maistui kelia rimtą pavojų vaikų vystymuisi, gali būti susijęs su dideliu Parkinsono ligos paplitimu salose bei kitomis sveikatos problemomis.
Šiame daugiasluoksniame filme susikerta nemažai fundamentalių ir toli gražu nevienareikšmiškai vertinamų klausimų: globalizacija ir tradicijos, kultūra ir aplinkosauga, režisieriaus pozicija ir etiniai pasirinkimai. Ir visa tai vyksta atšiauraus, ypač vaizdingo bei puikiai nufilmuoto peizažo fone.

Apie režisierių:

Mike Day – škotų dokumentinio kino režisierius, operatorius ir prodiuseris. Filmuoja su 35mm juosta ir eksperimentuoja su garsu. Abu jo režisuoti filmai kalba apie aplinkosaugos temas ir žmonių įtaką aplinkai.

Filmografija: (The Guga Hunters of Ness, 2011), The Islands and the Whales (2016).