Elektronikos atliekų istorija (The E-Waste Tragedy)

Žanras: Dokumentika | Trukmė: 86 min. | Cenzas: N7 | 2016 | Šalys: Ispanija, Prancūzija | Subtitrai Lietuvių
Groti

Originalo kalbos

Anglų, Ispanų, Katalonų, Prancūzų, Vokiečių

Režisieriai

Cosima Dannoritzer

Aprašymas

Elektronikos atliekų istorija - ŽALIOJI PROGRAMA

Kasmet daugiau kaip 50 milijonų tonų elektronikos prietaisų – televizorių, kompiuterių, mobiliųjų telefonų ar įvairių buities prietaisų – yra išmetami. 75 % šių atliekų dingsta iš legalios atliekų perdirbimo grandinės ir nukeliauja į Trečiojo pasaulio šalis, kur jų atsikratoma nelegaliai, užteršiant gamtą, išdarkant kraštovaizdį bei sukeliant grėsmę gyvūnų ir žmonių sveikatai. Šis filmas siekia atskleisti godumu ir korupcija grįstą pavojingą ir nelegalią šių toksiškų atliekų prekybos schemą, į kurią įsivėlusios daugelio pasaulio šalių įmonės ir organizacijos.

Apie režisierę:

Dokumentinio kino kūrėja Cosima Dannoritzer gimė 1965 m. Vokietijoje. Daugiausia dėmesio savo filmuose ji analizuoja istorines, ekologines problemas ir visuomenės bei technologijos santykį. Nuo 1992 metų kuria filmus televizijos transliuotojams Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje ir Ispanijoje.

Rinktinė filmografija: „Elektros lemputės sąmokslas“ (The Light Bulb Conspiracy, 2010), „Elektronikos atliekų istorija“ (The E-Waste: Tragedy, 2014).