Tarptautinė konkursinė programa – prieš srovę (Tarptautinė konkursinė programa – prieš srovę)

Žanras: Trumpametražiai filmai | Trukmė: 93 min. | Cenzas: N16 | 2019 | Subtitrai Anglų, Lietuvių

Aprašymas

MO muziejuje seansai tik su angliškais subtitrais

Kai rūpesčiai pradeda taip slėgti, jog, rodos, viskas slysta iš rankų, filmų veikėjai turi pasirinkti – toliau grimzti į bejėgiškumą ir vienatvę ar bandyti išbristi. Visgi kovoti su socialiniais standartais, nusistovėjusiomis normomis, politiniais režimais, aplinkinių nuomone nėra taip paprasta. Ką pasirinktumėte – plaukti prieš srovę ar likti vienam minioje?

Programos trukmė: 93 min.

Marina


Dokumentinis, eksperimentinis / 2018 / Vokietija / 18 min.


rež. Julia Roesler


Rumunė slaugytoja Marina dirba kiaurą parą, be išeiginių privačiuose namuose Vokietijoje. Filmas pasakoja apie kasdienį konfliktą: Marina atlieka gyvybiškai svarbų emocinį darbą, tačiau pati gyvena toli nuo savo šeimos. Vienumoje dirbdama nepastebimą darbą seno vyro namuose Marina įkūnija „Pigią Rytų Europos darbo jėgą“.

Istorija / Story


Animacinis / 2019 / Lenkija / 5 min.


rež. Jolanta Bankowska


„Istorija“ apmąsto šiuolaikinį žmogų technologijų viešpatavimo laikais. Žiūrėti istorijas – populiari funkcija daugelyje socialinių tinklų platformų – matome vienišus arba jau abejingus juos supančiai tikrovei žmones. Veiksmas apima vieną dieną, jis papasakotas trumpomis, dažnai autoironiškomis scenomis, kuriose virtualus pasaulis įsismelkia į tikrovę.

Brolystė / Brotherhood


Vaidybinis / 2018 / Kanada, Tunisas, Kataras, Švedija / 25 min.


rež. Meryam Joobeur


Mahometas yra giliai sukrėstas ir įtarus, kuomet namo, į Tuniso kaimą, sugrįžta nutolęs vyriausias sūnus Malekas, vedinas jauna, paslaptinga žmona. Emociniai šeimos susitikimo sunkumai ir praeities žaizdos nulems tragiškas pasekmes.

Katino dienos / Cat Days


Animacinis / 2018 / Vokietija, Japonija / 11 min.


rež. Jon Frickey


Džirui bloga. Jo tėvas nuveža jį pas gydytoją. Gydytoja nustato nepavojingą diagnozę, tačiau ji sudrebina berniuko tapatybę.

Kartu į dangų / To Heaven, To Gather


Vaidybinis / 2018 / Taivanas / 24 min.


rež. Li-Yue Chang


Trejų metų mergytę Šiao Vu ir jos ožką senelis nuveža ir palieka prie našlaičių namų. Mergaitė skiriasi nuo kitų našlaičių. Ji užsidaro savo pasaulėlyje kartu su ožka ir jai nerūpi būti įvaikintai naujos šeimos. Dėl jos labai nerimauja prieglaudos seniūnė.