Stebuklas (Stebuklas)

Žanras: Drama, Komedija | Trukmė: 91 min. | Cenzas: N13 | 2017 | Šalys: Bulgarija, Lenkija, Lietuva | Subtitrai Anglų
Groti

Originalo kalbos

Lietuvių

Režisieriai

Egle Vertelyte

Vaidina

Egle Mikulionyte , Vyto Ruginis , Andrius Bialobzeskis , Daniel Olbrychski , Valerijus Jevsejevas

Aprašymas

2018 metų „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose „Stebuklas“ buvo pripažintas geriausiu ilgametražiu vaidybiniu filmu, taip pat pelnė apdovanojimus už geriausią režisūrą, geriausią scenarijų, o filme vaidinusi Eglė Mikulionytė apdovanota statulėle už geriausią aktorės vaidmenį.


Tragikomiška istorija pasakoja apie kiaules, stebuklus, kiaulišką kapitalizmą ir sistemų sandūroje išgyventi bandantį žmogų.

1992 m., Lietuva skendi didelėje ekonominėje krizėje: darbo nėra, bankai bankrutuoja, o prie dešros, kurios kilogramas kainuoja 350 talonų, driekiasi eilės. Irena, stipri moteris, ant kurios pečių laikėsi visas Biednių kaimo kolektyvinis ūkis, bando išlaikyti kiaulių fermą ir jos darbininkus. Padėti jai gali tik stebuklas. Ir jis įvyksta! Tiksliau – atvyksta. Raudonu Kadilaku į kaimą atvažiuoja žavingas amerikietis Bernardas. Ir pažada: kentėti liko nedaug – jis išgelbės fermą nuo bankroto ir netrukus Biednių gyventojai gyvens kaip Amerikoje. Ar Bernardas padės Irenai išgelbėti kiaules? O gal pats pakiš jiems kiaulę?