Vientisas srautas (Single Stream)

Žanras: Dokumentika, Trumpametražinis | Trukmė: 23 min. | Cenzas: N7 | 2016 | Šalys: JAV | Subtitrai Lietuvių

Originalo kalbos

Anglų

Režisieriai

Ernst Karel , Toby Lee , Pawel Wojtasik

Aprašymas

Vientisas srautas – ŽALIOJI PROGRAMA 

Vaizdiniais ir garsiniais rūšiavimo tyrimais šiame filme įsžiūrima į atliekų problemą. Pavadinimas reiškia rūšiavimo modelį vientisas srautas, kuomet visų tipų šiukšlės surenkamos kartu ir skirstomas specialia technika. Šiame filme žiūrovai gali pamatyti didžiausią tokio tipo rūšiavimo vietą visose JAV. Milžiškame pastate didžiulės mašinos tiksi kaip laikrodžiai, atskirdamos stiklo, metalo, popieriaus ir plastiko srautus. Žmonių judesiai susipina su mašinų garsais ir vaizdais, trinasi ribos tarp stebėjimos ir abstrakcijos, taip sukuriama erdvė šiuolaikinės kultūros pertekliaus ir jo pasekmių apmąstymui.

Apie režisierius:

Paweł Wojtasik (gim. 1952, Lodzė, Lenkija) kuria trumpametražius filmus ir didelės apimties instaliacijas, kuriose dalinasi poetinėmis kultūros ir ekosistemos refleksijomis.

Toby Lee (gim. 1980, Los Andžele) – menininkė ir akademikė, įsikūrusi Niujorke. Ji kuria video meną, instaliacijas, taip pat piešia ir rašo. Ji baigė Antropologijos ir kino doktorantūrą Harvardo universitete, šiuo metu dėsto Kino studijas NYU Tisch Meno mokykloje.

Ernst Karel (gim. 1970, Palo Alto) dirba eksperimentinio dokumentinio kino ir elektroakustinės muzikos sirtyse. Šiuo metu dėsto antropologiją Harvardo universitete.