Sex(Ed): The Movie (Sex(Ed) the Movie)

Žanras: Istorinis, Dokumentika | Trukmė: 76 min. | Cenzas: N7 | 2016 | Šalys: JAV | Subtitrai Lietuvių
Groti

Originalo kalbos

Anglų

Režisieriai

Brenda Goodman

Aprašymas

Spalio 19 d. po seanso vyks diskusija. 

Sex(Ed): The Movie – SPECIALIEJI SEANSAI 

Daugeliui žmonių pirmoji pažintis su seksu iškelia ne pačius maloniausius prisiminimus – gėdos jausmą keliantys pokalbiai su tėvais, paini ir nesuprantama prezentacija mokykloje, pornografinio žurnalo pavartymas ar kitos raudonuoti verčiančios patirtys. Tačiau tai, ką ir kaip mes sužinome (ir mokomės) apie žmonių lytinį gyvenimą, yra ne tik biologija, bet ir tai, kas formuoja mūsų požiūrį į lytiškumą bei gebėjimą gyventi pilnavertį ir saugų intymų gyvenimą.

Ypač turtingos archyvinės medžiagos prisotintas filmas pateikia edukacinių JAV lytinio ugdymo filmų istoriją nuo 1910 m. iki šių dienų. Visais atvejais keistoki – kartais moralizuojantys, komiški ar mechaniški – šie filmai puikiai iliustruoja kintančias visuomenės moralės normas, skirtingų kultūrinių ir politinių jėgų įtaką siekiat formuoti požiūrį į lytinį gyvenimą.

Šis filmas ypač aktualus tokiose šalyse kaip Lietuva, kur prieš kelis dešimtmečius oficialiai „sekso nebuvo“. Lytinio ugdymo klausimas, ilgą laiką paliktas savieigai, neseniai sulaukė didelio visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio, kuomet Švietimo ir mokslo ministerijoje svarstant lytinio ugdymo programą visuomenininkai, žmogaus teisių gynėjai, katalikų bažnyčios bei religinių organizacijų atstovai surėmė ietis dėl šios programos turinio Lietuvoje.

Apie režisierę:

Brenda Goodman yra nepriklausomo kino ir dokumentikos bei muzikinių klipų podiuserė. Ji yra profesorė Pietų Karolinos universiteto Kino meno mokykloje.

Filmografija: Sex(Ed): The Movie (2014).