Pilkos svajonės (Royahaye dame sobh)

Žanras: Dokumentika | Trukmė: 76 min. | Cenzas: N7 | 2016 | Šalys: Iranas | Subtitrai Lietuvių

Originalo kalbos

Persų

Režisieriai

Mehrdad Oskouei

Aprašymas

Spalio 19 d. po seanso vyks Q&A.

Pilkos svajonės - KARAMA: ŽVILGSNIS Į VIDURIO RYTUS 

Iš dangaus krentant sunkioms snaigėms, palei Irano pataisos ir reabilitacijos centro sienas vaikšto ginkluoti sargybiniai. Centro valgykloje mergaitės laukia maisto. Tarp jų – ir prievartą patyrusios nepilnametės motinos, jaunos nuotakos. Šios merginos pateko į centrą dėl užpuolimų, žmogžudysčių ar prekybos narkotikais. Tačiau vietoje šaltakraujų nusikaltėlių žiūrovas pamato draugiškas ir šiltas merginas, kurios kartu juokiasi, dainuoja ir, prisimindamos sunkią praeitį, verkia. Po truputį atsiskleidžia jų baimė išeiti į laisvę ir vėl susidurti su pasauliu, kurį jos paliko už nugaros. Pagarbus režisieriaus santykis ir jautri kamera neneigia herojų orumo ir kuria nuoširdžius šių jaunų merginų portretus.

Apie režisierių:

Mehrdad Oskouei yra Irano režisierius, prodiuseris, fotografas ir tyrėjas, gimęs Teherane 1969 metais. Baigė režisūrą Menų universitete. Jo filmai, rodyti daugelyje nacionalinių ir tarptautinių festivalių, sulaukė kritikų pripažinimų. M. Oskouei pripažintas vienu svarbiausių šiuolaikinių Irano dokumentinio kino kūrėjų.

Filmografija: „Irano stiliaus nosis“ (Nose, Iranian Style, 2005), „Laisvei visada per vėlu“ (It’s Always Late for Freedom, 2007), „Paskutinės žiemos dienos“(Akharin rouzhaye zemestan, 2011), „Pilkos svajonės“ (Royahaye dame sobh, 2016).