Švytuoklė (Pendular)

Žanras: Drama | Trukmė: 105 min. | Cenzas: N18 | 2017 | Šalys: Argentina, Brazilija, Prancūzija | Subtitrai Anglų, Lietuvių
Groti

Originalo kalbos

Portugalų

Režisieriai

Júlia Murat

Vaidina

Raquel Karro , Rodrigo Bolzan , Valeria Barretta , Renato Linhares , Neto Machado

Aprašymas

Naujausias brazilų kino režisierės Julios Murat filmas „Švytuoklė“ žvelgia į tai, kas romantiniuose santykiuose lieka nepasakyta. Ši istorija buvo įkvėpta legendinio Marinos Abramović ir tuometinio jos partnerio Ulay performanso „Nejudamumo energija“ (Rest Energy, 1980), ekstremaliai tyrinėjusio tarpusavio pasitikėjimo ribas, bei Murat ir jos partnerio, „Švytuoklės“ scenarijaus autoriaus Matias Marani, ryšio. Jauna meninkų pora įsikuria tuščiame lofte ir prie grindų pritvirtina oranžinės spalvos juostą, kuri atskiria dvi erdves: šokių studiją ir skulptūros dirbtuves. Atviro išplanavimo virtuvė ir čiužinys pavirsta į namų erdvę, kurioje pora žaidžia, bendrauja su draugais, linksminasi. Tačiau po viso to jie visada grįžta į savo erdves, ribojamas linijų, taip puoselėdami savo kūrybiškumą bei meninės tapatybės išlaikymą. Režisierė žaismingai vaizduoja poros tarpusavio konkurencijos ir intymumo sąveiką, unikaliai pasakodama apie meilę, meninę kūrybą ir savęs pažinimą.

Apie režisierę:

Brazilų režisierė Julia Murat gimė 1979 metais, Brazilijos sostinėje Rio de Žaneire. Režisierė studijavo grafinį dizainą ir scenarijaus rašymą. Murat dokumentinis filmas „Tėvo diena“ (Dia dos pais, 2008) pristatytas Paryžiaus festivalyje „Cinema du Reel“, o debiutinio ilgametražio filmo „Rasti prisiminimai“ (Historias que so existem quando lembradas, 2011) premjera įvyko Tarptautiniame Venecijos kino festivalyje ir laimėjo 39 tarptautinius apdovanojimus, tarp jų - geriausio filmo apdovanojimą Abu Dabio, Sofijos ir Limos kino festivaliuose. „Švytuoklė“ – naujausias režisierės darbas, jo premjera įvyko šių metų Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje.