PELĖDŲ KALNAS (Pelėdų kalnas)

Žanras: Drama, Istorinis | Trukmė: 120 min. | Cenzas: N16 | 2018 | Šalys: Lietuva
Groti

Originalo kalbos

Lietuvių

Režisieriai

Audrius Juzenas

Vaidina

Arnas Danusas , Aleksas Kazanavicius , Aldona Bendoriute , Darius Meskauskas

Aprašymas

PELĖDŲ KALNAS – režisieriaus Audriaus Juzėno istorinė vaidybinė drama apie 1947-1953 m. Lietuvoje susiklosčiusius politinius ir istorinius įvykius, kuomet vyko nuožmus karas tarp nepasidavusių okupacijai krašto gyventojų ir sovietinio režimo, kuriam besipriešinantieji – terorizuojami, žudomi ir tremiami į Sibirą. 

„Pelėdų kalno“ pasakojimas koncentruojasi aplink Kauno inteligentų vaikus, jaunuolius gimnazistus, kurie mokslus pradėjo nepriklausomos Lietuvos mokyklose, pergyveno karo chaosą, o jam pasibaigus turėjo spręsti dilemą kuo ir kaip būti: emigruoti, trauktis į mišką ar prisitaikyti. Taigi vieni pasiaukojo partizaniniam žygiui į Vakarus tam, kad nuneštų žinią laisvam pasauliui ir JAV kongresui apie Baltijos kraštų nepriklausomybės siekį ir Kremliaus nusikaltimus, kadangi į Lietuvą „Laisvoji Europa“, „BBC“, „Amerikos Balsas“ tik retsykiais prasimušdavo pro „Geležinę uždangą“ ir sovietinius radijo stočių slopintuvus. Kiti – maištavo tyliai, ne ginklu, su geresnio rytojaus viltimi siekdami žmogiškosios laimės, mylimojo ar mylimosios, oraus gyvenimo, o treti – savo sudaužytų likimų fone pasidavė. Filme visapusiškai atsiskleidžia pokario kartos veidas ir tiek kovos, tiek baimės atmosfera. Baimės, taip ir nenumalšinusios nenumaldomo laisvės šauksmo.

„Pelėdų kalnas“, filmas apie kūrusius Lietuvą, remiamas Lietuvos kino centro, kino teatruose pasirodo itin simbolinę dieną – 2018 m. vasario  16 d., minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

 

Į filmą „Pelėdų kalnas „Kino mylėtojo“ ir „Pasakos kino klubo“ nario kortelės ir  „Pasakos“ kvietimai  negalioja.