Paskutinė šeima (Ostatnia rodzina)

Žanras: Biografinis, Drama | Trukmė: 123 min. | Cenzas: N13 | 2017 | Šalys: Lenkija | Subtitrai Lietuvių
Groti

Originalo kalbos

Lenkų

Režisieriai

Jan P. Matuszynski

Vaidina

Andrzej Seweryn , Dawid Ogrodnik , Aleksandra Konieczna , Andrzej Chyra , Zofia Perczynska

Aprašymas

 

Priešingai nei ryškių seksualinių fantazijų persmelkti jo tapomi fantastiniai paveikslai, Beksinskis – nepaprastai švelnus, šeimyniškas žmogus, kuris paniškai bijo vorų. Jis visa ko geriausio linki žmonai Zofiai, neurotiškam sūnui Tomaszui ir savo bei žmonos motinoms, gyvenančioms kartu.

Klasikinės muzikos įkvėpti tapybos darbai išgarsina Beksinskio vardą moderniojo meno pasaulyje. Tuo tarpu giliai religinga Zofia iš paskutiniųjų stengiasi išlaikyti šeimos vienybę, kurią nuolatos drumsčia nenuspėjami sūnaus Tomaszo smurto protrūkiai ir grasinimai nusižudyti.

Tėvai lengviau atsikvepia sūnui ėmus vaikščioti į pasimatymus ir pradėjus radijo laidų vedėjo bei filmų vertėjo karjerą. Vis dėlto ramybė tęsiasi neilgai, tačiau Beksinskis niekuomet ir nesitikėjo, kad šeimyninis gyvenimas bus rožėmis klotas.

„Paskutinė šeima“ – tai 28-erius metus trunkanti Beksinskių šeimos saga, atsiskleidžianti paveiksluose, šokių muzikos hituose ir laidotuvėse. Filmas paremtas tikra garsaus lenkų tapytojo Zdzislawo Beksinskio gyvenimo istorija.