Tamsoje (Out in the Dark)

Žanras: Drama, Romantinis, Trileris | Trukmė: 96 min. | 2017 | Šalys: Izraelis, JAV | Subtitrai Anglų, Lietuvių

Originalo kalbos

Anglų, Arabų, Hebrajų

Režisieriai

Michael Mayer

Vaidina

Nicholas Jacob , Michael Aloni , Jamil Khoury , Alon Pdut , Loai Nofi

Aprašymas

Pagrindinis filmo „Tamsoje“ (ang.Out in the Dark) herojus Nimeris, palestinietis studentas, įsimyli izraelietį teisininką Rojų. Dėl jų santykių Nimeris atsiduria tarsi tarp dviejų ugnių – palestiniečių, atmetančių jį dėl jo seksualinės orientacijos, ir Izraelio visuomenės, kuri nepriima jo kilmės. Nimeris privalo pasirinkti tarp gyvenimo, kurio trokšta, ir meilės Rojui.

 

Š. m. spalio 11 dieną 18 val. Tarptautinės atsiskleidimo dienos (angl. „Coming Out Day“) proga Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL, bendradarbiaudama su Izraelio ambasada Vilniuje, organizuoja LGBT tematikos filmo iš Izraelio peržiūrą Vilniuje. Tarptautinės atsiskleidimo dienos proga renginio metu bus rodoma žydų kilmės amerikiečių režisieriaus Michael‘o Mayer‘io drama „Tamsoje“ (angl. „Out in the Dark), pasakojanti apie dviejų vyrų (studento iš Palestinos studento Nimer‘oui ir advokato iš Izraelio Roy) romantinius santykius priešingose Vidurio Rytų konflikto pusėse.

Po filmo peržiūros visus pakviesime į diskusiją „Ar Lietuva iš tiesų atsiskleidžia? Tarp euforijos ir nusivylimo“ restorane “La Boheme“. Diskusijoje dalyvaus nerealūs žmonės, savo asmeniniu pavyzdžiu, bet labai skirtingomis priemonėmis prisidėję prie LGBT* matomumo Lietuvoje. Tai knygos „Lietuva atsiskleidžia: 99 LGBT istorijos“ autorius ir režisierius Romas Zabarauskas ir asociacijos LGL Valdybos narė ir biseksualių asmenų žmogaus teisių aktyvistė Aliona Nova. Diskusiją moderuos asociacijos LGL Žmogaus teisių politikos koordinatorius Tomaš Ilja.