Nacionalinė Konkursinė Programa II (Nacionalinė Konkursinė Programa II)

Žanras: Trumpametražiai filmai | Trukmė: 60 min. | Cenzas: N16 | 2019 | Subtitrai Anglų, Lietuvių

Aprašymas

Antroji nacionalinės konkursinės programos dalis tęsia geriausių pastarųjų metų lietuviškus trumpųjų filmų apžvalgą. Programoje - penki jautriai ir reflektyviai į pasaulį žvelgiantys filmai, kuriuose pasakojama apie nežinomą ir bauginančią mūsų gyvenimo pusę, neišvengiamus pasirinkimus, gyvybei pavojų keliančią simpatiją bei valstybinės lietuvių kalbos komisijos darbo užkulisius.

Programos trukmė: 60 min.

Komisija / Comission

Dokumentinis / 2019 / Lietuva / 11 min.


rež. Vytautas Oškinis

Valstybinė lietuvių kalbos komisija jau kurį laiką yra aštrėjančių diskusijų objektas. Vieniems ji – svarbiausių vertybių apsauga besirūpinanti institucija, kitiems – savo galiomis piktnaudžiaujantis anachronizmas. Šis filmas – itin akylas žvilgsnis į komisijos darbą. Ar pavyks sužinoti, kuris požiūris yra arčiau tiesos?

Žonglierius / The Juggler

Animacinis / 2019 / Lietuva, Prancūzija / 11 min.

rež. Skirmanta Jakaitė

Mes gyvename tame pačiame name, bet skirtinguose butuose; skirtingi mūsų darbai, situacijos, įsitikinimai, vizijos, apgaudinėjant save, kad egzistuojantis pasaulis toks yra vienintelis. Šis filmas – apie nežinomą ir bauginančią gyvenimo pusę, kurios niekada iki galo nesuvokiame, bet žinome, kad ji kažkur šalia.

A.A.A.

Vaidybinis / 2019 / Lietuva / 19 min.


rež. Karolina Nadzeikaitė

Vidutinio amžiaus vyras vardu Kolia, gauna laišką su keturiais pasirinkimais. Vienas iš jų lemia kūdikio gimimą iki tol buvusiai nevaisingai žmonai. Iš pradžių manęs, kad likimas pagaliau jo rankose, gavęs kitus laiškus, jis suvokia nebeturįs galimybės nesirinkti.

Kvarcas / Quartz

Vaidybinis / 2018 / Lietuva / 5 min.


rež. Odeta Riškutė, Klaudija Matvejevaitė

Žiema tarybinės Lietuvos mokykloje. Mokyklos valdžia įveda reguliarius kvarcinės lempos seansus - kad vaikai gautų trūkstamą vitamino D kiekį. Tačiau šeštokui Pijui vitaminas D nerūpi, jam rūpi jo klasiokė, kuri į jį nekreipia dėmesio. Pirmojo kvarcinės lempos seanso metu, berniukas ryžtasi pakeisti taisykles, tam, kad sužavėtų savo simpatiją.

Kaukazas / Caucasus

Vaidybinis / 2018 / Lietuva / 14 min.

rež. Laurynas Bareiša

Užsienyje gyvenanti Teklė kartu su savo devynmete dukra Ema grįžta į gimtąją Karmėlavą aplankyti mamos Dalios. Išėjusi pavedžioti šuns, Ema kurį laiką negrįžta. Dalia įsitikinusi, kad anūkei galėjo kažkas nutikti, todėl ji nedelsdama pradeda paiešką.