Iš miško (Me'kivun ha'yaar)

Žanras: Dokumentika | Trukmė: 94 min. | Cenzas: N7 | 2016 | Šalys: Izraelis | Subtitrai Lietuvių

Originalo kalbos

Anglų, Hebrajų, Lenkų, Lietuvių, Rusų

Režisieriai

Yaron Kaftori , Limor Pinhasov

Aprašymas

Iš miško - HOLOCAUST: SCREEN MEMORY  

Kitaip nei daugelyje dokumentinių filmų apie Holokaustą, kalbančių apie išgyvenusiųjų patirtis, filme „Iš miško“ dėmesys sutelkiamas į tariamai pasyvius liudininkus ir įvykių poveikį jiems. Čia remiamasi Kazimiero Sakowicziaus 1941–1944 m. rašyto dienoraščio ištraukomis, kurios sugretinamos su lietuvių ir lenkų, gyvenančių Paneriuose, gyvais liudijimais. Panerių miške buvo nužudyta daugiau nei šimtas tūkstančių žmonių, kurių didžioji dalis – žydai iš Vilniaus geto. Padedant lietuvių režisieriui Sauliui Beržiniui, filmo kūrėjai apklausė didelę grupę Paneriuose tebegyvenančių žmonių. Filme atsiskleidžia kaip skirtingai šie tragiški įvykiai prisimenami ir suvokiami jų liudininkų. Nuosaikus, bet atviras filmas „Iš miško“ yra ir istorinis, ir psichologinis dokumentas, kuris, kaip ir Claude’o Lanzmano filmai, atsigręžia į žmonių baimę pripažinti ir prisiimti dalį atsakomybės už praeities įvykius.

Apie režisierius:

Limor Pinhasov Ben Yosef gimė 1972 m. Tel Avive, Izraelyje. Ji studijavo meno istoriją, filosofiją ir prancūzų kalbą Sorbonos universitete Paryžiuje. 1996 m. baigė kino režisūrą Sam Spiegel Kino mokyklą Jeruzalėje. Nuo 1998 m. dirba montažo režisiere.

Yaron Kaftori Ben Yosef gimė 1963 Haifoje, Izraelyje. Jis studijavo kino ir televizijos režisūrą, taip pat istoriją. Nuo 2001 m. dirba prodiuseriu. 2002 m. įkūrė nepriklausomą kino platinimo kompaniją izraelietiškiems filmams.

Selected filmography
Limor Pinhasov Ben Yosef: „Atostogų gėlė“ (Perachim Lahag, 2001), „Iš miško“ (Me’kivun ha’yaar, 2003), „Dirbanti mama“ (Ima Hozerat Habayta, 2007), „Melissa: Mama ir aš“ (2010).

Yaron Kaftori Ben Yosef: „Iš miško“ (Me’kivun ha’yaar, 2003), „Dirbanti mama“ (Ima Hozerat Habayta, 2007).