Maria Callas: savais žodžiais
 (Maria by Callas)

Žanras: Dokumentika | Trukmė: 113 min. | Cenzas: N13 | 2017 | Šalys: Prancūzija | Subtitrai Lietuvių
Groti

Originalo kalbos

Anglų, Prancūzų

Režisieriai

Tom Volf

Vaidina

Maria Callas

Aprašymas

„Dokumentinė biografija reikalauja tam tikro ją kuriančiojo įsikūnijimo į subjektą. Toks yra Tomas Volfas, leidžiantis pačiai Callas pasakoti savo istoriją, save reflektuoti. Filme jaudina ne tik nepaprastai graži solistės asmenybė, bet ir magiškos gyvybės įgavusi restauruota ir nuspalvinta archyvinė medžiaga.“ (A. Račaitytė)

Pirmą kartą, praėjus 40 metų po Marios Callas mirties, garsiausia visų laikų operos solistė savo nepaprastą gyvenimo istoriją pasakoja savais žodžiais. Filme naudojama anksčiau niekam nematyta archyvinė medžiaga, asmeninės nuotraukos, intymūs laiškai. Super 8 mm juosta filmuoti kadrai iš privataus gyvenimo ir reta užkulisių medžiaga pirmą kartą didžiajame ekrane rodoma su atkurtomis spalvomis. Filme sutiksite ne tik Callas, bet ir jos aplinkoje figūravusius garsius žmones Aristotle Onassį, Marilyn Monroe, Alainą Deloną, Yves‘ą Saint-Laurent‘ą, J. F. Kennedy, Luchino Visconti, Winstoną Churchillį, Grace Kelly, Elizabeth Taylor bei daugelį kitų.

 

Svečias:

TOM VOLF
PRANCŪZIJA
FILMO „MARIA CALLAS: SAVAIS ŽODŽIAIS“ REŽISIERIUS
 Tomas Volfas režisavo eilę trumametražių filmų apie operą ir dirbo audiovizualinės komunikacijos vadovu Théâtre du Châtelet. Maria Callas jis atrado, kai atsitiktinai susidūrė su jį užbūrusiu įrašu solistės įrašu. Ieškodamas tikrosios Maria Callas, ir ją pažinojusių žmonių, Tomas Volfas apkeliavo visą pasaulį. Jo surinkta reta medžiagą vėliau sugulė į ypatingą dokumentinį filmą.