Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas (Mannen som kunne 75 språk)

Žanras: Dokumentika, Animacija | Trukmė: 64 min. | Cenzas: N7 | 2016 | Šalys: Lenkija, Lietuva, Norvegija | Subtitrai Lietuvių

Originalo kalbos

Anglų

Režisieriai

Anne Magnussen , Paweł Dębski

Aprašymas

Balandžio 4 d. 18:45 val. po seanso vyks Q&A su režisiere Anne Magnussen, aktoriumi Justu Valinsku ir prodiusere Živile Gallego. 

Kalbų mokymasis prilygsta įsimylėjimui. Bet kai didį lingvistą atstūmė princesė, jis ją įsimylėjo net 75 kartus. Filmas pasakoja apie nepaprastą neturtingo kunigo sūnų – Jurgį Julių Justą Zauerveiną Girėną ir jo gyvenimo meilę Princesę Elizabetą, vėliau tapusią Rumunijos karaliene. Pasakojimas ir pagrindinio veikėjo personažas sukurtas remiantis Zauerveino laiškais ir kitais rašytiniais šaltiniais. Filmas sieja klasikinės pasakos ir dokumentikos realizmą, plėsdamas dokumentinio kino ribas. Zauerveinas buvo aktyvus lietuvių, gyvenančių Rytų Prūsijoje, judėjimo dalyvis. Lietuvoje žmonės patriotiškai gieda giesmę, sukurtą pagal jo eiles „Lietuvninkai mes esam gimę“, kuri daugumai tapo neoficialiu nacionaliniu himnu.

„Animacinė dokumentika – Lietuvoje retai sutinkamas dokumentinio kino žanras, tad tokio žanro filmai džiugina drąsa ir naujų formų paieškomis. Verta susipažinti ir su animacine dokumentika, ir su pagrindinio veikėjo sudėtinga, bet įstabia gyvenimo istorija.“ (M. Valiūnaitė)