Medaus medžiotojai (Lowcy miodu)

Žanras: Dokumentika | Trukmė: 77 min. | Cenzas: N7 | 2016 | Šalys: Lenkija, Prancūzija | Subtitrai Anglų, Lietuvių
Groti

Originalo kalbos

Lenkų, Prancūzų, Nepalų, Rusų, Anglų

Režisieriai

Krystian Matysek

Vaidina

Magdalena Poplawska

Aprašymas

„Medaus medžiotojai“ – tai bičių ir žmonių gyvenimo istorija. Siekdama sužinoti bičių gyvenimo paslaptis ir  jas atskleisti žiūrovams, filmavimo kamera žvelgia į modernų spiečių ir tradicinį, laukinį avilį, įsikūrusį seno medžio kamiene. Kamera klaidžioja po Lenkijos ir Uralo miškus, Nepalo kalnus, Paryžiaus ir Varšuvos miestų stogus. Milijonus metų bitės sunkiai dirbo, kurdamos mūsų planetos aplinką.  Dabar milijonai jų žūsta kiekvieną akimirką.

Laukinių medžių bitininkystės atnaujinimo programa startavo Lenkijos miškuose. Tokia bitininkystės forma – senovinis, tradicinis vietinių amatas. Medžiuose bites laikantis asmuo vadinamas BARTNIKu. Galbūt žvilgsnis į praeitį, į autentišką bičių ir žmonių sambūvį, į laukinių medžių bitininkystę gali padėti išsaugoti bites? Po „Medaus medžiotojų“ seanso patys užsimanysite turėti avilį ir iš jo rinkti medų!

„Medaus medžiotojai“ – pasakojimas apie neįtikėtiną kelionę į bičių mikrokosmą, apie jų santykį su žmogumi ir jų svarbų vaidmenį šių dienų pasaulyje. Filmo komanda siekė sukurti aukštos meninės ir edukacinės vertės juostą. Ja tikimasi atkreipti visuomenės dėmesį į masinį bičių nykimą, paskatinti domėtis šia tema ir pakviesti veikti kartu bičių apsaugojimo ir išsaugojimo labui. „Medaus medžiotojai“ žiūrovus nukels į įvairius pasaulio kampelius, kur laukinis medus tebėra renkamas natūralioje bičių aplinkoje.