Išlaisvinimo diena (Liberation Day)

Žanras: Dokumentika | Trukmė: 100 min. | Cenzas: N13 | 2017 | Šalys: Latvija, Norvegija, Slovėnija | Subtitrai Anglų, Lietuvių
Groti

Originalo kalbos

Anglų, Korėjiečių

Režisieriai

Ugis Olte , Morten Traavik

Vaidina

Boris Benko , Tomaz Cubej , Milan Fras , Janez Gabric , Tomislav Gangl

Aprašymas

Jugoslavijos laikais susikūrusi kultinė „Laibach“ jau 35-erius metus laikoma viena kontroversiškiausių grupių. Ne tik dėl muzikos, kurią ji groja, bet ir dėl šokiruojančios vizualinės kalbos. Jų klipuose įkomponuojami karinių ir industrinių propagandinių filmų elementai, o ir pačių muzikantų apranga daugeliui kelia ne tik susižavėjimą, bet ir pasišlykštėjimą. „Laibach“ net buvo apkaltinta prijaučianti nacizmui. Kad ir kaip ironiškai skambėtų, grupė pakviečiama į Šiaurės Korėjos sostinę Pchenjaną, kad pagrotų per Išlaisvinimo dienos šventę. Filme grupės nariai ir organizatorius Mortenas Traavikas (filmo bendraautoris) fiksuojami nuo pat atvykimo iki koncerto. Sklandžiam pasiruošimui koją vis kiša vietinių neprofesionalumas, kultūros skirtumai, cenzorių kišimasis.

„Didžiausias filmo komizmas slypi radikaliai skirtingų kultūrų supriešinime. Gyvenimo ironija, bet viena diktatoriškiausių ir propagandą savo piliečiams kasdien su kaupu „pumpuojanti“ Šiaurės Korėja pasikviečia koncertuoti grupę, kuri savo muzikine ir vizualine kalba iš viso to šaiposi.“ (S. Lingevičiūtė)