Ida (Ida)

Žanras: Drama | Trukmė: 80 min. | Cenzas: N13 | 2014 | Šalys: Lenkija, Danija, Prancūzija, Jungtinė Karalystė | Subtitrai Lietuvių
Groti

Režisieriai

Pawel Pawlikowski

Vaidina

Agata Kulesza , Agata Trzebuchowska , Dawid Ogrodnik , Jerzy Trela , Adam Szyszkowski

Aprašymas

1962-ųjų Lenkija. Ana – graži aštuoniolikmetė, besiruošianti priimti vienuolės įžadus vienuolyne, kuriame gyveno nuo kūdikystės. Ji sužino, kad turi giminaitę, kurią reikia aplankyti prieš tampant vienuole. Tai jos motinos sesuo Vanda. Moterys kartu leidžiasi į kelionę, kurios metu pažins viena kitą ir sužinos apie savo praeitį. Anos teta – liūdnai pagarsėjusi komunistinės valdžios teisininkė, myriop siuntusi net ir kunigus, bet to, žydė. Mergina sužino, kad ir ji žydė, o jos tikrasis vardas – Ida. Tiesa priverčia merginą rinktis tarp biologinio identiteto ir religijos, kuri apsaugojo ją nuo nacių masinių žudynių Lenkijoje. O Vanda turės atsakyti už sprendimus, kuriuos priėmė karo metu.

Svarbesnieji apdovanojimai:

2013 m. – Didysis prizas ir apdovanojimas už geriausią pagrindinį moters vaidmenį Agatai Kuleszai, apdovanojimai už geriausią operatoriaus darbą ir geriausią scenografiją tarptautiniame Gdynės kino festivaliyje, 3 apdovanojimai Tarptautiniame Minsko, 6 apdovanojimai Gijon (Ispanija) kino festivalyje; 2014 – Didysis prizas Dublino kino festivalyje, 4 Lenkų kino akademijos skiriami „Ereliai“, apdovanojimas už geriausią režisieriaus darbą VTKF „Kino pavasaris“ ir kt.

„Ida“ nominuota šių metų Oskaro apdovanojimui geriausio užsienio filmo kategorijoje.