Autumn Gold / „Rudens auksas“ (Herbstgold)

Žanras: Biografinis, Drama, Dokumentika, Sportas | Trukmė: 94 min. | 2010 |
Groti

Režisieriai

Jan Tenhaven

Vaidina

Alfred Proksch , Gabre Gabric , Herbert Liedke , Ilse Pleuger , Jirí Soukup

Aprašymas

„Autumn Gold“ (liet. - „Rudens auksas“) pasakoja penkių garbingo amžiaus sportininkų istorijas, kurių tikslas - dalyvauti lengvosios atletiko pasaulio čempionate. Visiems jiems yra nuo 80 iki 100 metų, tad didžiausias iššūkis stadione – kova su laiku ir senatve.

Daugumoje šiuolaikinių visuomenių senjorai yra ta visuomenės dalis, kuri aktyviai okupuoja stadionus, dalyvauja nacionaliniuose ir tarptautiniuose čempionatuose. Sporutojančių senjorų skaičius sparčiai auga. Tačiau niekas tam neskiria dėmesio. Šių varžybų, istorijų apie senjorus-sportininkus rimtoje žiniasklaidoje nerasi. O jei pasirodo trumpa įdomybė, dažniausiai jos herojai parodomi kaip keistuoliai – raukšlėti, lėtai stadiono ratu judantys sportininkai.

Ar tikrai taip yra?

Filmas penkiems senjorams sportininkams suteikia galimybę papasakoti istorijas apie neįprastas lenktynes su amžiumi, pasitelkiant bėgimą, šuolius į aukštį, disko metimą.

Per savo ilgus gyvenimus filmo herojai kovojo su daug iššūkių, išgyveno ne vieną krizę, karus ir kitas tragedijas, kai kurie iš jų laimėjo kovą su kritinėmis ligomis. Filme jie susivienija bendram tikslui: artimiausią vasarą dalyvauti Pasaulio čempionate Suomijoje. Nepriklausomai nuo kainos, kurią teks sumokėti.

Žinoma, jei mirtis nepasiglemš anksčiau.

Taip. Šis filmas yra apie labai senus žmones. Kvepia vienatve, sustingusiais sąnariais ir net mirtimi. Bet bendras filmo tonas yra teigiamas ir gyvybingas. Gyvenimas netrukus baigsis – na ir kas? Aukso medalis gyvenimo pabaigoje - tik dar vienas laimėtas mūšis. Bet laikrodis dėl to tiksėti nesustoja. Kai herojai tai žino, atsiranda terpė geram humorui.

 

Registracija čia.