Havarie (Havarie)

Trukmė: 93 min. | Cenzas: N7 | 2016 | Šalys: Vokietija | Subtitrai Lietuvių
Groti

Originalo kalbos

Prancūzų, Vokiečių

Režisieriai

Philip Scheffner

Aprašymas

Havarie – PANORAMA 

37º 28.6´N 0º3.8´E. Pripučiama valtis pilna žmonių, vienas jų mojuoja ranka. Kamera lėtai traukiasi dešinėn ir parodo kruiziniu laivu plaukiančius poilsiautojus, žvelgiančius į jūrą. Kamera juda atgal ir lieka stebėti jūrą bei joje besisupančią pripučiamą valtį. Tuo metu girdime gelbėtojų grupės radijo pokalbius, prašančius palaukti, kol atskris sraigtasparnis. Moteris skambina iš Prancūzijos savo vyrui į Alžyrą. Jis rengiasi išplaukti. Airių turistai filmuoja, rusų ir ukrainiečių krovininio laivo darbininkai kalbasi apie susitikima jūroje su migrantų valtimi. Kūrybinei grupei filmuojant šį filmą vaizdai prasilenkė su tikrove. Filmo „Havarie“ režisierius nusprendžia mesti iššūkį vaizdui garsu, atskirdamas didelį krūvį nešantį garso takelį nuo vaizdo, taip suteikdamas žiūrovui daugiau erdvės pačiam suvokti ir pasirinkti savo poziciją nepaleidžiant pagrindinio subjekto iš matymo lauko. Kine tai iš tiesų radikalus ėjimas, tačiau įtaigus ir sėkmingas.

Apie režisierių:

Philip Scheffner gimė 1966 m. Vokietijoje. Iki 1985 m. dirbo kaip video menininkas. 1990 m. kartu su grupe atlikėjų ir menininkų įkūrė grupę pavadinimu Botschaft e.V., organizavusią kino peržiūras ir parodas. Dokumentinį kiną Philip Scheffner pradėjo kurti 1995 m. tokioms televizijoms kaip ZDF, ARTE ir 3SAT. 2001 m. kartu su Merle Kröger įkūrė kino gamybos platformą „pong“.

Rinktinė filmografija: „Juridiniai kūnai“ (Juristic Bodies, 1995), „Pusmėnulio bylos" (The Halfmoon files, 2007),„Žvirblio diena" (Day of the Sparrow, 2010),  „Revizija" (Revision, 2012), „Havarie" (Havarie, 2016), „Vieną gražią dieną" (And-Ek Ghes…, 2016).