Pasaulyje lyg namuose (Et hjem i verden)

Žanras: Dokumentika | Trukmė: 58 min. | Cenzas: N7 | 2016 | Šalys: Danija | Subtitrai Lietuvių
Groti

Originalo kalbos

Danų

Režisieriai

Andreas Koefoed

Aprašymas

Pasaulyje lyg namuose – DOKUMENTIKA VAIKAMS 

„Pasaulyje tarsi namuose“ – penkių emigrantų vaikų kasdienybė Danijos Raudonojo kryžiaus prieglobsčio mokykloje. Magomedas, Sehmuzas, Heda, Amel ir Ali kartu su šeimomis pabėgo iš skirtingų, politinių konfilktų draskomų, šalių. Jų šeimos bando gauti leidimus gyventi Danijoje ir pradėti gyvenimą iš naujo. Tačiau per vienerius metus klasėje pasikeičia apie 80 % vaikų – tik keletas gauna prieglobstį Danijoje ir iškeliauja į jiems paskirtas daniškas mokyklas. Kitų prašymai nepatenkinami ir jų u šeimos yra priverstos grįžti į tėvynę. Šiame filme iš vaikų perspektyvos pažvelgiama į vieną didžiausių Europos migracijos krizių ir jos įtaką jaunajai kartai.

Apie režisierių:

Andreas Koefoed gimė Kopenhagoje 1979 metais. 2009 metais baigė dokumentinių filmų režisieriaus studijas Danijos nacionalinėje kino mokykloje, o 2004 metais – sociologijos, antropologijos ir politinių mokslų studijas Kopenhagos universitete. Dokumentinius filmus kuria nuo 2001 metų. Jo filmai laimėjo daugelį apdovanojimų įvairiuose festivaliuose, tarp jų Tribekoje, „Silverdocs“, „Full Frame“, Šefilde, „Nordisk Panorama“ ir Kopenhagos dokumentinių filmų festivalyje (CPH:DOX).

Filmografija: „12 natų žemiau“ (12 toner ned, 2008 m.), „Pramoginių šokių šokėjas“ (Ballroom Dancer, 2011 m.), „Piramidos vaiduoklis“ (Efterklang: The Ghost of Piramida, 2012 m.), „Pasaulyje lyg namuose (Et Hjem i Verden, 2015).