Dibukas: pasakojimas apie klajojančias dvasias (Dybuk. Rzecz o wedrówce dusz)

Žanras: Mistinis, Istorinis, Dokumentika, Naujienos | Trukmė: 85 min. | Cenzas: N7 | 2016 | Šalys: Lenkija, Ukraina, Švedija | Subtitrai Lietuvių
Groti

Originalo kalbos

Ukrainiečių

Režisieriai

Krzysztof Kopczynski

Aprašymas

Dibukas: pasakojimas apie klajojančias dvasias (Dybuk. Rzecz o wedrówce dusz) – PANORAMA

Kiekvienais metais apie 30 tūkst. ortodoksų chasidų žydų iš daugiau kaip septyniasdešimties šalių suplūsta į nedidelį Ukrainos Umanės miestą švęsti Naujųjų metų prie savo rabino Nachmano kapo. Tačiau rabinas Nachmanas nėra vienintelė gerbiama istorinė asmenybė šioje iš komunizmo išsivadavusioje šalyje. Vienas didžiausių vietinių didvyrių yra Ivanas Honta, XVIII a. ukrainiečių sukilimo vadas, kuris, pasak vietinių nacionalistų, išvadavo šalį. Tačiau Honta tai padarė praliedamas tūkstančių nekaltų vietos žydų ir lenkų kraują. „Dibukas: Pasakojimas apie klajojančias dvasias“ buvo filmuojamas 2013 m. prieš pat Kijevo demonstracijas, nuvertusias prezidentą Janukovyčių. Filme įtaigiai perteikiama auganti įtampa tarp vietinių gyventojų ir Umanės svečių. Režisierius Krzystofas Kopczyńskis seka piligriminę kelionę 96 km už Umanės, kur XIX a. darbavosi rabinas Nachmanas. Šiandien pagyvenęs ukrainietis Volodia, senų vietos žydų kapinių prižiūrėtojas, tampa tiltu, jungiančiu vietos gyventojus ir svečius.

Apie režisierių:

Krzysztof Kopczyński – Varšuvoje gimęs režisierius, humanitarinių mokslų daktaras bei Lenkų kino instituto ekspertas. Per dvidešimt penkerius metus trukusią karjerą režisavo ir prodiusavo apie 40 filmų, pelniusių daugiau nei 100 apdovanojimų visame pasaulyje. Krzysztof Kopczyński taip pat yra Europos kino akademijos narys.

Rinktinė filmografija: „Akmeninė tyla“ (Kamienna cisza, 2007), „Dibukas: Pasakojimas apie klajojančias dvasias“ (Dybuk. Rzecz o wedrówce dusz, 2015).