Gylis 2 (Dubina dva)

Žanras: Drama, Trileris, Istorinis, Karinis, Dokumentika | Trukmė: 80 min. | Cenzas: N7 | 2016 | Šalys: Prancūzija, Serbija | Subtitrai Lietuvių
Groti

Originalo kalbos

Serbų

Režisieriai

Ognjen Glavonic

Aprašymas

Seansą pristatys Ugnė - jaunoji kino kuratorė.

Gylis 2 – KONKURSINĖ PROGRAMA

Eksperimentuodamas su šviea ir garsu, sujungdamas liudinininkų prisiminimus ir vietų, kuriose vyko nusikaltimai, vaizdus, filmas „Gylis du“ kuria jautrų, tačiau įtaigų pasakojimą apie masines kapavietes Belgrado priemiesčiuose. 1999 m. NATO bombarduojant Jugoslaviją, 53 negyvus kūnus vežęs sunkvežimis nuskendo Dunojuje, šalia Rumunijos sienos. Jokie tyrimai nebuvo atlikti. Kiek anksčiau Kosove serbų policija Suva Rekos miestelyje varė kaimo gyventojus į atokiose vietose iškastus masinius kapus. Šie kraupūs tarpusavyje susiję ir preciziškai suplanuoti įvykiai buvo organizuojami valstybiniu lygiu ir nukreipti prieš žmones. Ognjeno Glavonić filmas – tai bandymas iškelti į šviesą sąmoningai užmarštin stumiamus praeities įvykius ir suteikti balsą nukentėjusiems nuo brutalių nusikaltimų žmoniškumui.

Apie režisierių:

Ognjen Glavonic gimė 1985 m. Jugoslavijoje, baigė Kino ir TV režisūrą Dramos menų fakultete Belgrade. Jo trumpametražiai filmai rodyti daugiau nei 50-yje tarptautinių kino festivalių.

Filmografija: „Živanas organizuoja Punk festivalį“ (Živan Pravi Pank Festival, 2014), „Gylis 2“ (Dubina dva, 2016).