Dekalogas (I - X dalis) (Dekalog)

Žanras: Drama | Trukmė: 560 min. | Cenzas: N13 | 2016 | Šalys: Lenkija, Vokietija | Subtitrai Lietuvių

Originalo kalbos

Lenkų

Režisieriai

Krzysztof Kieslowski

Vaidina

Artur Barcis , Olgierd Lukaszewicz , Olaf Lubaszenko , Piotr Machalica , Jan Tesarz

Aprašymas

Dešimties vaidybinių televizijos filmų ciklas, kur kiekvienos ciklo dalies personažai yra vieno tipiško Varšuvos daugiabučių namų kvartalo gyventojai, tačiau jų problemos - universalios. Ciklo nesieja vientisas veiksmas ir įvykiai, atskiros kiekvieno filmo istorijos pasakoja paprastų žmonių dramas.

 

Data: spalio 8 d. 18:30 val. Trukmė: 110' Po seanso vyks diskusija.

„Dekalogas I“

Vaid. Henryk Baranowski, Wojciech Klata, Maja Komorowska, Artur Barciś

Kšyštofas aklai tiki kompiuterio galimybėmis. Tačiau tragiškai įsitikina, kad yra aukštesnių jėgų. Gyvenimo atsitiktinumas verčia suabejoti kraštutiniu racionalumu, įsitikinimu, kad viską galima apskaičiuoti, išmatuoti, aprašyti.

„Dekalogas II“

Vaid. Krystyna Janda, Aleksander Bardini, Artur Barciś, Olgierd Lukasziewicz, Wojciech Klata

Smuikininkė Dorota nėščia, bet tai ne jos mirštančio vyro kūdikis. O jeigu vyras išgyvens? Ar ne geriau nutraukti nėštumą? Tačiau jeigu jis mirs? Dorota kreipiasi į gydytoją, reikalaudama aiškaus atsakymo. Gydytojas meluoja.

 

Data: spalio 9 d. 18:30 val. Trukmė: 112' Po seanso vyks diskusija.

„Dekalogas III“

Vaid. Daniel Olbrychski, Maria Pakulnis, Joanna Szczepkowska, Artur Barciś

Niekas nenori būti vienas Kūčių vakarą. Eva daro viską, kad jos buvęs meilužis paspruktų iš namų ir praleistų naktį su ja.

 „Dekalogas IV“

Vaid. Adrianna Biedrzynska, Janusz Gajos, Artur Barciś, Adam Hanuszkiewicz, Jan Tesarz

Dvidešimtmetė Anka tėvo kambaryje randa laišką, kurį jai parašė mirusi motina. Mergina patiria šoką sužinojusi, kad tėvas ją įdukrino. Ir suvokia, kad jau seniai jų ryšys pilnas kitokių slopinamų jausmų.

 

Data: spalio 10 d.  18:30 val. Trukmė: 115' Po seanso vyks diskusija.

„Dekalogas V“

Vaid. Miroslaw Baka, Krzysztof Globisz, Jan Tesarz, Zbigniew Zapasiewicz, Barbara Dziekan

„Istorija jauno vaikino, kuris nužudo taksi vairuotoją, o po to teisingumas nužudo šį vaikiną... Nežinome priežasčių kodėl vaikinas žudo... Žinome teisingumo prielaidas, dėl kurių visuomenė nužudo tą vaikiną... Filmas yra kaltinamasis aktas žiaurumui. Suplanuota mirtis yra bene aukščiausia įsivaizduojama žiaurumo forma. Tokia yra mirties bausmė. Šia prasme filmas yra prieš mirties bausmę kaip žiaurumo formą.“ (Krzysztof Kieślowski)

„Dekalogas VI“

Vaid. Grazyna Szapolowska, Olaf Lubaszenko, Stefania Iwinska, Artur Barciś, Stanislaw Gawlik

Pasakojimas apie jauno nedrąsaus vaikinuko Tomeko susižavėjimą kaimyniniame name gyvenančia gražia, laisvų pažiūrų moterimi. Tomekas stebi Magdos gyvenimą pro binoklį. Greitai susižavėjimas ir geismas tampa meile. Psisipažinimas Magdai atneša pažeminimą, kurio negalėdamas išgyventi, Tomekas bando nusižudyti. Abu pasikeičia: Tomekas liovėsi tikėjęs meile, Magda suvokė jos vertę.

 

Data: spalio 11 d. 18:30 val. Trukmė: 110' Po seanso vyks diskusija.

„Dekalogas VII“

Vaid. Anna Polony, Maja Berelkowska, Wladyslaw Kowalski, Boguslaw Linda

Šešerių metukų Ania mano, kad Eva yra jos motina, o Majka – sesuo. Majka nebegali daugiau meluoti. Ji pavagia savo dukrelę Anią...

„Dekalogas VIII“

Vaid. Maria Koscialkowska, Teresa Marczewska, Artur Barciś, Tadeusz Lomnicki

Susitinka dvi moterys, kurios jau buvo susidūrusios per karą. Tada Zofija, kuri dabar yra etikos profesorė, atsisakydama meluoti beveik pasmerkė mirčiai jauną žydaitę Elžbietą. Jos prisimena, kas įvyko prieš daugelį metų.

 

Data: spalio 12 d. 18:30 val. Trukmė: 113' Po seanso vyks diskusija.

„Dekalogas IX“

Vaid. Ewa Blaszczyk, Katarzyna Piwowarczyk, Piotr Machalica, Artur Barciś, Jan Jankowski

Brandaus amžiaus kardiologas suserga impotencija. Jis įkalbinėja žmoną susirasti meilužį. Bet kaip gyventi nuolat įtariant neištikimybę ir pavyduliaujant?

„Dekalogas X“

Vaid. Jerzy Stuhr, Zbigniew Zamachowski, Henryk Bista, Olaf Lubaszenko

Vienas iš dviejų brolių atiduoda savo inkstą mainais už pašto ženklą, kuris padės sukomplektuoti brangią tėvo paliktą kolekciją. Tačiau kolekcija dingsta.