Tamsiausia valanda (Darkest Hour)

Žanras: Biografinis, Drama, Istorinis, Karinis | Trukmė: 114 min. | Cenzas: N13 | 2018 | Šalys: Jungtinė Karalystė | Subtitrai Lietuvių
Groti

Originalo kalbos

Anglų

Režisieriai

Joe Wright

Vaidina

Lily James , Gary Oldman , Ben Mendelsohn , Stephen Dillane , Kristin Scott Thomas

Aprašymas

Filmo „Tamsiausia valanda“ veiksmas žiūrovą nukelia į Antrojo pasaulinio karo pradžią, kuomet į premjero postą įžengęs W. Churchillis (akt. Gary Oldman) turi priimti sunkiausią gyvenimo sprendimą. Tarsi viesulas po Vakarų Europą riedanti nacių armija jau netrukus pasieks Anglijos krantus. Suvokdamas, jog įsiveržimas – neišvengiamas, premjeras susiduria su aibe kliūčių – skeptiškai karo atžvilgiu nusiteikusiu karaliumi, nepasiruošusia visuomene, nesutarimais partijos viduje ir spaudimu eiti į derybas su nacistine Vokietija. Ką sunkiausią britams valandą nuspręs W. Churchillis – pamynus savo įsitikinimus stos į derybas su Hitleriu ar iš paskutiniųjų gins savo šalies piliečių teises ir laisvę? Ar patirdamas partijos ir karaliaus spaudimą vyras sugebės priimti vienintelį teisingą sprendimą, pakeisiantį jo šalies istoriją?

„Jis mobilizavo anglų kalbą ir išsiuntė ją į karą“, – taip dažnai pristatomas Jungtinės karalystės premjeras Winstonas Churchillis, postą užėmęs sunkiausiu laikotarpiu savo šaliai. Juostą „Tamsiausia valanda“ pristačius Toronto kino festivalyje, netilo kalbos, jog Gary Oldman kišenėje atsidurs pirmasis jo karjeros Oskaras – kino kritikai negailėjo liaupsių meistriškai W. Churchillį įkūnijusiam aktoriui, už vaidmenį filme pelniusiam Auksinį gaublį. Jų teigimu, „Tamsiausia valanda“ puikiai papildo ir ką tik kinuose praūžusį Christopherio Nolano „Diunkerką“, tačiau „ten, kur „Diunkerke“ aidi pabūklai, „Tamsiausioje valandoje“ kalba W. Churchillis“, – tikina The Hollywood Reporter.