Behemotas (Bei xi mo shou)

Žanras: Dokumentika | Trukmė: 90 min. | Cenzas: N7 | 2016 | Šalys: Kinija, Prancūzija | Subtitrai Lietuvių
Groti

Originalo kalbos

Kinų

Režisieriai

Liang Zhao

Aprašymas

Behemotas (Beixi Moshuo) 

Senajame Testamente sakoma, kad kalnai yra milžiniškos mitinės pabaisos valdos; šiandien Kinijoje šios pabaisos vietą užėmė milžiniška kalnakasybos industrija. Griausmingai riaumodamas ir leisdamas pragariškus dūmus kalnas išspjauna geležies rūdą ir anglį, palikdamas ten dirbančius žmones kovoti su dusuliu ir nuovargiu, o žalią rojų kalnuose paversdamas industrine dykyne, apsupta vaiduokliškų miestų su visiškai naujais, tačiau jau apleistais blokiniais namais. Panoraminiai besikeičiančio peizažo ir industrinės veiklos vaizdai jungiami su nebyliais darbininkų, besiilsinčių savo mažuose būsteliuose ar gulinčių ligoninės palatose, planais. Įkvėptas Dantės „Dieviškosios komedijos“, režisierius Zhao Liangas dalinasi poetiškomis refleksijomis apie Kinijos rojaus paieškas, kurios atvedė prie pragaro vartų. Ar tai ir yra mitinės pabaisos svajonės išsipildymas?

Apie režisierių:

Zhao Liang pradėjo savo karjerą dirbdamas fotografu. Tapęs dokumentinio kino režisieriumi, savo filmuose jis nagrinėja opias Kinijos visuomenės ir politikos problemas. Zhao Liang filmai oficialiai Kinijoje uždrausti, išskyrus vieną – 2010 metais Kinijos sveikatos ministerijos užsakymu sukurtą dokumentinį filmą „Kartu” apie žmonių, sergančių AIDS, diskriminavimą.

Rinktinė filmografija:  „Popieriniai lėktuvėliai“ (Zhi fei ji, 2001), „Nusikaltimas ir bausmė“ (Zui yu fa, 2007), „Peticija“ (Petition, 2009), „Kartu“ (Zai yi qi, 2010), „Behemotas“ (Beixi Moshuo, 2015).