Blykčiojanti tiesa (A Flickering Truth)

Žanras: Dokumentika | Trukmė: 96 min. | Cenzas: N7 | 2016 | Šalys: Naujoji Zelandija | Subtitrai Lietuvių

Originalo kalbos

Dari

Režisieriai

Pietra Brettkelly

Vaidina

Ibrehim Arif , Mahmoud Ghafouri , Isaaq Yousif

Aprašymas

Spalio 19 d. vyks Q&A su Pietra Brettkelly.

Blykčiojanti tiesa – PANORAMA 

Ibrahimas Arify turėjo palikti gimtąjį Afganistaną dėl Talibano džihadistų smurto. 2012 m. jis grįžta iš Vokietijos į Afganistano kino instituto vadovo postą tam, kad prikeltų ir restauruotų tai, kas po karo liko iš kažkada gausaus Kabulo kino studijos archyvo. Kelionė per 8 tūkst. valandų trukmės apdulkėjusias kino juostas kasdien atneša naujų staigmenų, o archyvo darbuotojams iš naujo atrasta medžiaga sukelia nostalgiją matytiems ir kurtiems filmams bei prarastai visuomenei. Šiame filme žvelgiama į tai, kaip talibų diktatūros ir pilietinio karo sugriautas Afganistanas iš naujo atranda savo istoriją ir kultūrinį paveldą. Tačiau prieš pat rinkimus vėl kyla smurto grėsmė, Arifas vėl priverstas palikti savo gimtinę, ir trapios Afganistano demokratijos likimas bei filmų archyvo saugumas atsiduria ant dar vieno nežinios slenksčio.

Apie režisierę:

Pietra Brettkelly – režisierė ir prodiuserė iš Naujosios Zelandijos. Kūrėjos biografijoje rikiuojasi eilė pagrindinių festivalių apdovanojimai iš viso pasaulio garsiausių festivalių. Kritikai Pietros darbus vertiną kaip meninius kūrinius, kurie poetiškai apjungia socialines, politines ir žmogaus teisių temas. Dirbdama žurnaliste Pietra Brettkelly pradėjo kurti ir prodiusuoti dokumentinius filmus ir šiandien skaičiuoja jau dvidešimtus karjeros metus.

Filmografija: „Grožis išgelbės pasaulį" (Beauty Will Save the World, 2003), „Meno žvaigždė ir Sudano dvyniai" (The Art Star and the Sudanese Twins, 2008), „Genijus Maori" (Maori Boy Genius, 2011), „Blykčiojanti tiesa" (Flickering Truth, 2015).